Bartosz Zmarzlik liderem cyklu FIM Speedway Grand Prix

WIĘCEJ

Punkt Yukiego Tsunody w domowym wyścigu Visa Cash App RB

WIĘCEJ

Pierwsze punkty Kacpra Sztuki w FIA F3

WIĘCEJ

NAJBLIŻSZE WYDARZENIE

21.05
Larnaka, Cypr

Euro U17: Włochy - Polska

AKTUALNOŚCI

Święto na Stadionie Śląskim! Za nami 70. edycja ORLEN Memoriału Kusocińskiego

21 maja 2024

Święto na Stadionie Śląskim! Za nami 70. edycja ORLEN Memoriału Kusocińskiego

WIĘCEJ
ORLEN Wyścig Narodów 2024 za nami! Piękna rywalizacja na koniec imprezy

20 maja 2024

ORLEN Wyścig Narodów 2024 za nami! Piękna rywalizacja na koniec imprezy

WIĘCEJ
Orlen Wisła Płock bliżej mistrzostwa Polski!

19 maja 2024

Orlen Wisła Płock bliżej mistrzostwa Polski!

WIĘCEJ
Dominacja siatkarek w Lidze Narodów. Za nimi udany turniej w Antalyi

19 maja 2024

Dominacja siatkarek w Lidze Narodów. Za nimi udany turniej w Antalyi

WIĘCEJ
Tydzień z ORLEN Team. Gdzie będzie można obejrzeć nadchodzące występy sportowców?

17 maja 2024

Tydzień z ORLEN Team. Gdzie będzie można obejrzeć nadchodzące występy sportowców?

WIĘCEJ
"Spotkanie z Mistrzem" w ramach Nocy Muzeów. Poznaj sportowców Orlen Team

16 maja 2024

"Spotkanie z Mistrzem" w ramach Nocy Muzeów. Poznaj sportowców Orlen Team

WIĘCEJ
Przed nami kolarski weekend z Lang Team w Hotelu Arłamów

16 maja 2024

Przed nami kolarski weekend z Lang Team w Hotelu Arłamów

WIĘCEJ
ORLEN Wyścig Narodów: Mathys Rondel wygrywa drugi etap i zostaje liderem imprezy

16 maja 2024

ORLEN Wyścig Narodów: Mathys Rondel wygrywa drugi etap i zostaje liderem imprezy

WIĘCEJ
Ruszył ORLEN Wyścig Narodów 2024! Czesław Lang: Czeka nas przepiękna rywalizacja

15 maja 2024

Ruszył ORLEN Wyścig Narodów 2024! Czesław Lang: Czeka nas przepiękna rywalizacja

WIĘCEJ
ORLEN Wyścig Narodów: Kristian Egholm wygrywa na otwarcie pod zamkiem w Bouzovie

15 maja 2024

ORLEN Wyścig Narodów: Kristian Egholm wygrywa na otwarcie pod zamkiem w Bouzovie

WIĘCEJ

WYDARZENIA

21maj

Larnaka, CyprLarnaka, Cypr

Euro U17: Włochy - Polska

22 - 26maj

Antalya, TurcjaAntalya, Turcja

I turniej fazy zasadniczej siatkarskiej Ligi Narodów Mężczyzn

23 - 26maj

Monte CarloMonte Carlo

GP Monako (F3)

24 - 26maj

Monte CarloMonte Carlo

GP Monako (F1)

24maj

Larnaka, CyprLarnaka, Cypr

Euro U17: Szwecja - Polska

27maj

Achna. CyprAchna. Cypr

Euro U17: Polska - Słowacja

28 - 01czerwiec

Arlington, USAArlington, USA

II turniej fazy zasadniczej siatkarskiej Ligi Narodów Kobiet

31maj

Rostock, NiemcyRostock, Niemcy

El. Euro 2024 kobiet w piłce nożnej: Niemcy - Polska

01czerwiec

Praga, CzechyPraga, Czechy

FIM Speedway Grand Prix - Czechy (Praga)

01 - 08czerwiec

Haute-Savoie, FrancjaHaute-Savoie, Francja

Mistrzostwa Europy w Amp Futbolu

01czerwiec

Radom, PolskaRadom, Polska

Mecz towarzyski: Polska U21 - Macedonia Północna U21

02czerwiec

FrancjaFrancja

Euro 2024 w amp futbolu: Polska - Grecja

03czerwiec

FrancjaFrancja

Euro 2024 w amp futbolu: Polska - Szkocja

04 - 08czerwiec

Fukuoka, JaponiaFukuoka, Japonia

II turniej fazy zasadniczej siatkarskiej Ligi Narodów Mężczyzn

04czerwiec

Gdynia, PolskaGdynia, Polska

El. Euro 2024 kobiet w piłce nożnej: Polska - Niemcy

06 - 12czerwiec

Rzym, WłochyRzym, Włochy

Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce

07 - 09czerwiec

Circuit Gilles-VillenueveCircuit Gilles-Villenueve

GP Kanady (F1)

07 - 09czerwiec

Algarve International CircuitAlgarve International Circuit

Algarve (Hiszpańska F4)

11 - 16czerwiec

HongkongHongkong

III turniej fazy zasadniczej siatkarskiej Ligi Narodów Kobiet

14 - 16czerwiec

Olbia Sardynia, WłochyOlbia Sardynia, Włochy

F1H2O UIM | Grand Prix Włoch

14 - 16czerwiec

Boretto, WłochyBoretto, Włochy

Hydro GP (Mistrzostwa Świata) - Boretto

15czerwiec

Maliila, SzwecjaMaliila, Szwecja

FIM Speedway Grand Prix - Szwecja (Maliila)

19 - 23czerwiec

Lublana, SłoweniaLublana, Słowenia

III turniej fazy zasadniczej siatkarskiej Ligi Narodów Mężczyzn

21czerwiec

Bydgoszcz, PolskaBydgoszcz, Polska

6. Memoriał Ireny Szewińskiej

21 - 23czerwiec

BarcelonaBarcelona

GP Hiszpanii (F3)

23czerwiec

Circuit de Barcelona-CatalunyaCircuit de Barcelona-Catalunya

GP Hiszpanii (F1)

27 - 29czerwiec

Bydgoszcz, PolskaBydgoszcz, Polska

100. PZLA Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce

27 - 30czerwiec

Mikołajki, PolskaMikołajki, Polska

Rajd Polski (WRC)

28 - 30czerwiec

Żnin, PolskaŻnin, Polska

Hydro GP (Mistrzostwa Świata) - Żnin

28 - 30czerwiec

Red Bull RingRed Bull Ring

GP Austrii (F3)

29czerwiec

Gorzów Wielkopolski, PolskaGorzów Wielkopolski, Polska

FIM Speedway Grand Prix - Polska (Gorzów Wielkopolski)

30czerwiec

Red Bull RingRed Bull Ring

GP Austrii (F1)

02 - 07lipiec

Walencja, HiszpaniaWalencja, Hiszpania

Turniej kwalifikacyjny do IO 2024 w koszykówce mężczyzn

05 - 07lipiec

SilverstoneSilverstone

GP Wielkiej Brytanii (F3)

05 - 07lipiec

Circuit Paul RicardCircuit Paul Ricard

Paul Ricard (Hiszpańska F4)

07lipiec

SilverstoneSilverstone

GP Wielkiej Brytanii (F1)

19 - 21lipiec

HungaroringHungaroring

GP Węgier (F3)

21lipiec

HungaroringHungaroring

GP Węgier (F1)

24 - 10sierpień

Paryż, FrancjaParyż, Francja

Letnie Igrzyska Olimpijskie

26 - 28lipiec

Spa-FrancorchampsSpa-Francorchamps

GP Belgii (F1)

26 - 28lipiec

Spa-FrancorchampsSpa-Francorchamps

GP Belgii (F3)

28 - 29lipiec

Circuito de JerezCircuito de Jerez

Jerez (Hiszpańska F4)

17sierpień

Cardiff, Wielka BrytaniaCardiff, Wielka Brytania

FIM Speedway Grand Prix - Wielka Brytania (Cardiff)

23 - 25sierpień

ZandvoortZandvoort

GP Holandii (F1)

25sierpień

Chorzów, PolskaChorzów, Polska

Memoriał im. Kamili Skolimowskiej w Chorzowie

30 - 01wrzesień

Autodromo Nazionale MonzaAutodromo Nazionale Monza

GP Włoch (F1)

30 - 01wrzesień

MonzaMonza

GP Włoch (F3)

30 - 01wrzesień

MotorLand AragonMotorLand Aragon

Aragon (Hiszpańska F4)

31sierpień

Wrocław, PolskaWrocław, Polska

FIM Speedway Grand Prix - Polska (Wrocław)

07wrzesień

Ryga, ŁotwaRyga, Łotwa

FIM Speedway Grand Prix - Łotwa (Ryga)

13 - 14wrzesień

Bruksela, BelgiaBruksela, Belgia

Finał lekkoatletycznej Diamentowej Ligi

13 - 15wrzesień

Baku City CircuitBaku City Circuit

GP Azerbejdżanu (F1)

14wrzesień

Vojens, DaniaVojens, Dania

FIM Speedway Grand Prix - Dania (Vojens)

20 - 22wrzesień

Marina Bay Street CircuitMarina Bay Street Circuit

GP Singapuru (F1)

22 - 24wrzesień

Cremona, WłochyCremona, Włochy

Hydro GP (Mistrzostwa Świata) - Cremona

27 - 29wrzesień

Circuit Ricardo TormoCircuit Ricardo Tormo

Tormo (Hiszpańska F4)

28 - 29wrzesień

Rogoźno, PolskaRogoźno, Polska

Motorowodne Mistrzostwa Europy

28wrzesień

Toruń, PolskaToruń, Polska

FIM Speedway Grand Prix - Chorwacja (Donji Kraljeviec) (1)

20październik

Circuit of the AmericasCircuit of the Americas

GP Stanów Zjednoczonych (F1)

24 - 27październik

Autodromo Hermanos RodriguezAutodromo Hermanos Rodriguez

GP Meksyku (F1)

31 - 03listopad

Autodromo Jose Carlos PaceAutodromo Jose Carlos Pace

GP Brazylii (F1)

08 - 10listopad

Circuit de Barcelona-CatalunyaCircuit de Barcelona-Catalunya

Barcelona (Hiszpańska F4)

21 - 23listopad

Streets of Las VegasStreets of Las Vegas

GP Las Vegas (F1)

28 - 01grudzień

Losail International CircuitLosail International Circuit

GP Kataru (F1)

05 - 08grudzień

Yas Marina CircuitYas Marina Circuit

GP Abu Zabi (F1)

21maj

Larnaka, CyprLarnaka, Cypr

Euro U17: Włochy - Polska

22 - 26maj

Antalya, TurcjaAntalya, Turcja

I turniej fazy zasadniczej siatkarskiej Ligi Narodów Mężczyzn

23 - 26maj

Monte CarloMonte Carlo

GP Monako (F3)

24 - 26maj

Monte CarloMonte Carlo

GP Monako (F1)

24maj

Larnaka, CyprLarnaka, Cypr

Euro U17: Szwecja - Polska

27maj

Achna. CyprAchna. Cypr

Euro U17: Polska - Słowacja

28 - 01czerwiec

Arlington, USAArlington, USA

II turniej fazy zasadniczej siatkarskiej Ligi Narodów Kobiet

31maj

Rostock, NiemcyRostock, Niemcy

El. Euro 2024 kobiet w piłce nożnej: Niemcy - Polska

01czerwiec

Praga, CzechyPraga, Czechy

FIM Speedway Grand Prix - Czechy (Praga)

01 - 08czerwiec

Haute-Savoie, FrancjaHaute-Savoie, Francja

Mistrzostwa Europy w Amp Futbolu

01czerwiec

Radom, PolskaRadom, Polska

Mecz towarzyski: Polska U21 - Macedonia Północna U21

02czerwiec

FrancjaFrancja

Euro 2024 w amp futbolu: Polska - Grecja

03czerwiec

FrancjaFrancja

Euro 2024 w amp futbolu: Polska - Szkocja

04 - 08czerwiec

Fukuoka, JaponiaFukuoka, Japonia

II turniej fazy zasadniczej siatkarskiej Ligi Narodów Mężczyzn

04czerwiec

Gdynia, PolskaGdynia, Polska

El. Euro 2024 kobiet w piłce nożnej: Polska - Niemcy

06 - 12czerwiec

Rzym, WłochyRzym, Włochy

Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce

07 - 09czerwiec

Circuit Gilles-VillenueveCircuit Gilles-Villenueve

GP Kanady (F1)

07 - 09czerwiec

Algarve International CircuitAlgarve International Circuit

Algarve (Hiszpańska F4)

11 - 16czerwiec

HongkongHongkong

III turniej fazy zasadniczej siatkarskiej Ligi Narodów Kobiet

14 - 16czerwiec

Olbia Sardynia, WłochyOlbia Sardynia, Włochy

F1H2O UIM | Grand Prix Włoch

14 - 16czerwiec

Boretto, WłochyBoretto, Włochy

Hydro GP (Mistrzostwa Świata) - Boretto

15czerwiec

Maliila, SzwecjaMaliila, Szwecja

FIM Speedway Grand Prix - Szwecja (Maliila)

19 - 23czerwiec

Lublana, SłoweniaLublana, Słowenia

III turniej fazy zasadniczej siatkarskiej Ligi Narodów Mężczyzn

21czerwiec

Bydgoszcz, PolskaBydgoszcz, Polska

6. Memoriał Ireny Szewińskiej

21 - 23czerwiec

BarcelonaBarcelona

GP Hiszpanii (F3)

23czerwiec

Circuit de Barcelona-CatalunyaCircuit de Barcelona-Catalunya

GP Hiszpanii (F1)

27 - 29czerwiec

Bydgoszcz, PolskaBydgoszcz, Polska

100. PZLA Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce

27 - 30czerwiec

Mikołajki, PolskaMikołajki, Polska

Rajd Polski (WRC)

28 - 30czerwiec

Żnin, PolskaŻnin, Polska

Hydro GP (Mistrzostwa Świata) - Żnin

28 - 30czerwiec

Red Bull RingRed Bull Ring

GP Austrii (F3)

29czerwiec

Gorzów Wielkopolski, PolskaGorzów Wielkopolski, Polska

FIM Speedway Grand Prix - Polska (Gorzów Wielkopolski)

30czerwiec

Red Bull RingRed Bull Ring

GP Austrii (F1)

02 - 07lipiec

Walencja, HiszpaniaWalencja, Hiszpania

Turniej kwalifikacyjny do IO 2024 w koszykówce mężczyzn

05 - 07lipiec

SilverstoneSilverstone

GP Wielkiej Brytanii (F3)

05 - 07lipiec

Circuit Paul RicardCircuit Paul Ricard

Paul Ricard (Hiszpańska F4)

07lipiec

SilverstoneSilverstone

GP Wielkiej Brytanii (F1)

19 - 21lipiec

HungaroringHungaroring

GP Węgier (F3)

21lipiec

HungaroringHungaroring

GP Węgier (F1)

24 - 10sierpień

Paryż, FrancjaParyż, Francja

Letnie Igrzyska Olimpijskie

26 - 28lipiec

Spa-FrancorchampsSpa-Francorchamps

GP Belgii (F1)

26 - 28lipiec

Spa-FrancorchampsSpa-Francorchamps

GP Belgii (F3)

28 - 29lipiec

Circuito de JerezCircuito de Jerez

Jerez (Hiszpańska F4)

17sierpień

Cardiff, Wielka BrytaniaCardiff, Wielka Brytania

FIM Speedway Grand Prix - Wielka Brytania (Cardiff)

23 - 25sierpień

ZandvoortZandvoort

GP Holandii (F1)

25sierpień

Chorzów, PolskaChorzów, Polska

Memoriał im. Kamili Skolimowskiej w Chorzowie

30 - 01wrzesień

Autodromo Nazionale MonzaAutodromo Nazionale Monza

GP Włoch (F1)

30 - 01wrzesień

MonzaMonza

GP Włoch (F3)

30 - 01wrzesień

MotorLand AragonMotorLand Aragon

Aragon (Hiszpańska F4)

31sierpień

Wrocław, PolskaWrocław, Polska

FIM Speedway Grand Prix - Polska (Wrocław)

07wrzesień

Ryga, ŁotwaRyga, Łotwa

FIM Speedway Grand Prix - Łotwa (Ryga)

13 - 14wrzesień

Bruksela, BelgiaBruksela, Belgia

Finał lekkoatletycznej Diamentowej Ligi

13 - 15wrzesień

Baku City CircuitBaku City Circuit

GP Azerbejdżanu (F1)

14wrzesień

Vojens, DaniaVojens, Dania

FIM Speedway Grand Prix - Dania (Vojens)

20 - 22wrzesień

Marina Bay Street CircuitMarina Bay Street Circuit

GP Singapuru (F1)

22 - 24wrzesień

Cremona, WłochyCremona, Włochy

Hydro GP (Mistrzostwa Świata) - Cremona

27 - 29wrzesień

Circuit Ricardo TormoCircuit Ricardo Tormo

Tormo (Hiszpańska F4)

28 - 29wrzesień

Rogoźno, PolskaRogoźno, Polska

Motorowodne Mistrzostwa Europy

28wrzesień

Toruń, PolskaToruń, Polska

FIM Speedway Grand Prix - Chorwacja (Donji Kraljeviec) (1)

20październik

Circuit of the AmericasCircuit of the Americas

GP Stanów Zjednoczonych (F1)

24 - 27październik

Autodromo Hermanos RodriguezAutodromo Hermanos Rodriguez

GP Meksyku (F1)

31 - 03listopad

Autodromo Jose Carlos PaceAutodromo Jose Carlos Pace

GP Brazylii (F1)

08 - 10listopad

Circuit de Barcelona-CatalunyaCircuit de Barcelona-Catalunya

Barcelona (Hiszpańska F4)

21 - 23listopad

Streets of Las VegasStreets of Las Vegas

GP Las Vegas (F1)

28 - 01grudzień

Losail International CircuitLosail International Circuit

GP Kataru (F1)

05 - 08grudzień

Yas Marina CircuitYas Marina Circuit

GP Abu Zabi (F1)

ZAWODNICY

Robert Kubica

Największe sukcesy w karierze

  • Mistrz WEC w klasie LMP2 (2023)
  • Mistrz European Le Mans Series (2021)
  • 2. miejsce w 24h Le Mans (2022, 2023)
WIĘCEJ

Bartosz Zmarzlik

Największe sukcesy w karierze

  • Indywidualne Mistrzostwo Świata (2019, 2020, 2022, 2023)
  • Drużynowy mistrz świata (2016, 2017, 2023)
  • Drużynowy mistrz Europy (2022, 2023)
WIĘCEJ

Kajetan Kajetanowicz

Największe sukcesy w karierze

  • Rajdowy Mistrz Świata WRC2 Challenger (2023)
  • Dwukrotny Rajdowy Wicemistrz Świata WRC2 (2019) i WRC3 (2021)
  • Trzeci najszybszy kierowca WRC3 (2020) i WRC2 Open (2022)
WIĘCEJ

Anita Włodarczyk

Największe sukcesy w karierze

  • 3 złote medale olimpijskie (Londyn 2012, Rio de Janeiro 2016, Tokio 2021)
  • 4 złote medale MŚ (Berlin 2009, Moskwa 2013, Pekin 2015, Londyn 2017)
  • 4 złote (Helsinki 2012, Zurych 2014, Amsterdam 2016, Berlin 2018) i brązowy (Barcelona 2010) medal ME
WIĘCEJ

Mikołaj Marczyk

Największe sukcesy w karierze

  • Zwycięstwo w 78. ORLEN Rajdzie Polski (2022)
  • Zwycięstwo w Rajdzie Barbórka (2022, 2023)
  • Mistrz juniorskiej kategorii Rajdowych Mistrzostw Europy – Michelin Talent Factory (2021)
WIĘCEJ

Bartłomiej Marszałek

Największe sukcesy w karierze

  • 5. miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata F1H20 (2019)
  • 1. miejsce w GP Indonezji (2023)
  • 2. miejsce w GP Szardży (2022)
WIĘCEJ

Aleksandra Mirosław

Największe sukcesy w karierze

  • Złoty medal mistrzostw świata (Innsbruck 2018 i Hachiōji 2019)
  • Brązowy medal mistrzostw świata (Gijon 2014, Moskwa 2021, Berno 2023)
  • Złoty medal mistrzostw Europy (Edynburg 2019 i Monachium 2022)
WIĘCEJ

Paweł Fajdek

Największe sukcesy w karierze

  • 5x złoty medal MŚ (Moskwa 2013, Pekin 2015, Londyn 2017, Doha 2019, Eugene 2022)
  • Złoty (Amsterdam 2016) i srebrny (Zurych 2014, Berlin 2018) medal ME
  • Brązowy medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio (2021)
WIĘCEJ

Kacper Sztuka

Największe sukcesy w karierze

  • Mistrz Włoskiej Formuły 3 (2023)
  • Mistrz Champions of the Future (Winter Series) (2022)
  • Mistrz Champions of the Future (Winter Series) (2022)
WIĘCEJ

Maciej Gładysz

Największe sukcesy w karierze

  • Mistrz debiutantów Formula Winter Series 2024
  • II vice mistrz Formula Winter Series 2024
  • 4. miejsce kartingowych Mistrzostw Świata FIA 2022
WIĘCEJ

Mateusz Cierniak

Największe sukcesy w karierze

  • Indywidualny Mistrz Świata Juniorów 2022
  • Drużynowy Mistrz Świata Juniorów 2021, 2022, 2023
  • Brązowy medalista Indywidualnych Mistrzostw Europy U19 2021
WIĘCEJ

ORLEN Grupa Akrobacyjna „Żelazny”

Największe sukcesy w karierze

  • I, III i V miejsce - 54. Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej w Toruniu
  • I, II i III miejsce - Puchar Polski w Akrobacji Samolotowej im. Lecha Marchelewskiego
WIĘCEJ

Kamil Wiśniewski

Największe sukcesy w karierze

  • 3. miejsce w Rajdzie Dakar (2022)
  • 5. miejsce w Rajdzie Dakar (2020)
  • Zwycięstwo w Rajdzie Dakar w klasyfikacji 4x4 (2017, 2018, 2019)
WIĘCEJ

Martin Prokop

Największe sukcesy w karierze

  • Mistrz serii Junior WRC (2009)
  • 2. miejsce w klasyfikacji PWRC (2009)
  • 3. miejsce w klasyfikacji SWRC (2010, 2011)
WIĘCEJ

Maciej Giemza

Największe sukcesy w karierze

  • 17. miejsce w Rajdzie Dakar (2020)
  • 10. miejsce w Silk Way Rally (2019)
  • Puchar Świata Cross Country w klasyfikacji juniorów (2017, 2018)
WIĘCEJ

Dla mediów

Kontakt dla mediów

Łukasz Franiak – lukasz.franiak@orlen.pl