czwartek, 28 marca 2024

Tydzień z ORLEN Team. Gdzie oglądać najbliższe zmagania sportowców?

Choć najbliższe dni staną pod znakiem Wielkanocy, dla sportowców wspieranych przez ORLEN nie oznacza to przerwy od startów. Do rywalizacji wrócą m.in. Kajetan Kajetanowicz i Bartłomiej Marszałek, a zmagania w fazie pucharowej Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych rozpocznie Orlen Wisła Płock.

Rajdowe Mistrzostwa Świata 2024. Rajd Safari WRC (28-31 marca)

Zaplanowany na świąteczny weekend Rajd Safari będzie trzecim etapem tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Świata. Wcześniej rywalizacja odbywała się w Monte Carlo i Szwecji, a teraz zmagania przeniosą się do Kenii, które jednocześnie wrócą do swojej bardziej tradycyjnej, marcowej daty. Na liście uczestników znalazł się Kajetan Kajetanowicz, dla którego będzie to pierwszy występ w sezonie 2024.

Pierwszy etap rajdu odbędzie się już w czwartek (Super Special Kasarani - 4,84 km). W piątek załogi czeka drugi etap, liczący łącznie 132,42 km, natomiast w sobotę do przejechania będą miały sześć odcinków specjalnych o długości 160,96 km. Na zakończenie Rajdu, w niedzielę rywalizacja toczyć się będzie również na sześciu odcinkach, a do pokonania będzie 74,38 km.

Transmisja: Motowizja (czwartek - 12:00, piątek, sobota i niedziela - 6:00)

 

ORLEN Wisła Płock – Paris Saint-Germain Handball (28 marca)

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock do samego końca walczyli o zajęcie miejsca w grupie B, które premiowałoby ich awansem do fazy pucharowej Ligi Mistrzów EHF. Dzięki skutecznej końcówce zmagań w fazie grupowej (zwycięstwa 22:18 nad Montpellier i 29:28 nad Porto, a także remis 32:32 z GOG Håndbold), aktualni wiceliderzy tabeli Orlen Superligi uplasowali się na 6. miejscu i mogli już myśleć o kolejnych meczach.

W 1/8 finału płocczanie trafili na PGE, czyli trzecią drużynę grupy A. Mistrzowie Francji są liderem tabeli we francuskiej lidze, natomiast w ubiegłorocznej edycji Ligi Mistrzów zagrali w Final Four. Ostatecznie zajęli czwarte miejsce, przegrywając w dwumeczu z FC Barceloną. Pierwszy pojedynek 1/8 finału zostanie rozegrany w Płocku, natomiast rewanż odbędzie się 4 kwietnia w stolicy Francji.

Transmisja: Eurosport 1, Player.pl

 

Grand Prix Wietnam F1H2O sprint (30-31 marca)

Zaplanowane na najbliższy weekend Grand Prix Wietnamu będzie drugim etapem tegorocznych motorowodnych mistrzostw świata F1H2O. Na początku marca rywalizacja odbywała się w Indonezji, a z bardzo dobrej strony pokazał się Bartłomiej Marszałek. W pierwszym wyścigu, czyli sprincie uplasował się na drugim miejscu, natomiast dzień później, w wyścigu "głównym" zajął piąte miejsce. W klasyfikacji generalnej daje mu to póki co czwartą lokatę.

Teraz zmagania przeniosą się do Wietnamu, gdzie zawody F1H2O odbędą się po raz pierwszy w historii. Rywalizacja na terenie prowincji Binh Dinh, na południowo-środkowym wybrzeżu kraju będzie kolejną okazją dla Polaka na zajęcie miejsca w czołówce. Sprint odbędzie się w sobotę o godzinie 5:00 polskiego czasu, natomiast wyścig główny w niedzielę, również o godzinie 5:00.

Transmisja: Profil F1H2O na Facebooku (facebook.com/F1H2O)