poniedziałek, 10 czerwca 2024

Trzecie miejsce siatkarzy w Lidze Narodów po drugim tygodniu zmagań

Trzy zwycięstwa i jedna porażka - z takim bilansem siatkarze reprezentacji Polski zakończyli zmagania w drugim tygodniu Ligi Narodów, który odbywał się w japońskiej Fukuoce. Po ośmiu spotkaniach tegorocznej edycji rozgrywek podopieczni Nikoli Grbicia zajmują trzecie miejsce w łącznej tabeli.

Biało-czerwoni rozpoczęli zmagania w tegorocznej Lidze Narodów w Antalyi, gdzie rozgrywano mecze w ramach pierwszego tygodnia rozgrywek. Podopieczni Nikoli Grbicia odnieśli tam trzy zwycięstwa (3:0 z USA, 3:1 z Kanadą i 3:0 z Holandią) i ponieśli jedną porażkę (0:3 ze Słowenią). Po niecałych dwóch tygodniach przerwy, polscy siatkarze przenieśli się do japońskiej Fukuoki na cztery kolejne spotkania.

Na początek drugiego tygodnia rozgrywek mierzyli się z Bułgarią. Po dość niespodziewanie przegranym pierwszym secie, w trzech kolejnych byli niemal bezbłędni i wygrali 3:1. Dwa dni później biało-czerwoni pokazali jeszcze większą moc - w spotkaniu z Turcją nie pozwolili rywalom na zbyt wiele i odnieśli pewne zwycięstwo w trzech setach.

Podobny przebieg miało trzecie spotkanie, w którym polscy siatkarze grali z gospodarzami tej części Ligi Narodów. Japończycy w całym meczu zdołali zdobyć zaledwie 52 punkty i gładko przegrali do zera. Na zakończenie zmagań w Fukuoce zespół Nikoli Grbicia musiał uznać wyższość swoich ćwierćfinałowych rywali z ubiegłorocznej edycji rozgrywek - Brazylijczyków, z którymi przegrali 1:3.