poniedziałek, 6 marca 2023

Sezon Formuły 1 rozpoczęty. Obiecujący początek Scuderia AlphaTauri

Wyczekiwanie zakończone! Królowa motorsportu powróciła. Rozpoczął się sezon 2023, który będzie składał się z 23 weekendów wyścigowych. Na początek najlepsi kierowcy świata rywalizowali w Bahrajnie. Z dobrej strony pokazali się kierowcy Scuderia AlphaTauri.

Inauguracja sezonu Formuły 1 była także pierwszym wspólnym wyścigiem PKN ORLEN i Scuderia AlphaTauri, którego koncern niedawno został Sponsorem Głównym.

Kierowcy zespołu mają za sobą obiecujący start, który pozwala z optymizmem patrzeć na rywalizację w tym roku. Yuki Tsunoda walczył do ostatnich metrów o miejsce w pierwszej dziesiątce. Ostatecznie ukończył zmagania na 11. pozycji. Trzy miejsca niżej sklasyfikowany został Nyck de Vries. Warto podkreślić, że obaj zaliczyli znaczny awans względem kwalifikacji. Japończyk przesunął się z 14. na 11. pozycję, natomiast de Vries awansował o pięć miejsc.

W Azji sezon od sukcesu rozpoczął broniący tytułu mistrza świata Max Verstappen, który wyprzedził partnera z zespołu - Sergio Pereza. Na najniższym stopniu podium uplasował się Fernando Alonso. Kolejny start już 19 marca - tym razem w Arabii Saudyjskiej.

Dla PKN ORLEN to piąty kolejny sezon, w którym obecny jest w padoku Formuły 1. Według ostatniego badania, koncern zajmuje 30. miejsce wśród stu najlepiej widocznych sponsorów tej serii wyścigowej.