poniedziałek, 10 czerwca 2024

Potrójne punkty Jana Przyrowskiego w Portimao. Efektowny pościg Gładysza

Tor w Portimao był areną drugiej rundy zmagań w hiszpańskiej Formule 4. Dla kierowców ORLEN Team była to kolejna szansa na punkty po udanej inauguracji sezonu. W Portugalii lepiej spisał się Jan Przyrowski, który wywalczył 18 punktów i zdobywał „oczka” w każdym wyścigu. Gładysz po świetnej pogoni w niedzielę wywalczył 7. miejsce.

Polacy startujący w hiszpańskiej F4 udanie zainaugurowali sezon na torze Jarama i do Portimao jechali pełni nadziei na powtórkę dobrych występów. Weekend rozpoczął się od kwalifikacji, w których lepiej spisał się Przyrowski. Gładyszowi nie udało się uzyskać odpowiedniego tempa i w każdym z wyścigów przebijał się z dalszych pozycji.

Przyrowski natomiast wykorzystał dobre występy w czasówkach i punktował w każdym kolejnym wyścigu. Najlepiej kierowca Camposa spisał się w niedzielę, na zamknięcie weekendu. Wówczas dojechał do mety piąty, za co otrzymał 10 punktów do klasyfikacji generalnej. W pozostałych wyścigach zajął ósmą i siódmą lokatę.

Ostatni wyścig weekendu był też udany dla Gładysza. Zawodnik MP Motorsport przebił się z 15. lokaty na siódme miejsce i przez resztę wyścigu odpierał ataki rywali. To pozwoliło młodemu kierowcy powiększyć dorobek o 6 punktów. Obecnie z 31 „oczkami” Gładysz zajmuje 8. miejsce w klasyfikacji generalnej. Pozycję wyżej znajduje się Przyrowski, który ma na koncie 33 punkty.

Teraz kierowców hiszpańskiej F4 czeka krótka przerwa. Do rywalizacji powrócą w pierwszy weekend lipca na torze Paul Ricard, znanym z Formuły 1 i organizacji wyścigów innych prestiżowych serii.