poniedziałek, 15 lipca 2024

Polscy siatkarze wygrali Memoriał Huberta Jerzego Wagnera

Siatkarze reprezentacji Polski wygrali zmagania w 21. Memoriale Huberta Jerzego Wagnera w Krakowie. Podopieczni Nikoli Grbicia odnieśli trzy zwycięstwa - z Egiptem, Niemcami i Słowenią, potwierdzając wysoką formę przed zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi w Paryżu.

21. edycja turnieju rozpoczęła się dla polskich siatkarzy od starcia z Egiptem. Biało-czerwoni byli w nim wyraźnymi faworytami, co znalazło swoje odzwierciedlenie na parkiecie. Podopieczni Nikoli Grbicia nie pozostawili rywalom żadnych złudzeń i pewnie wygrali każdego z trzech setów - odpowiednio do 16, 21 i 18.

W drugim dniu zmagań Polacy mierzyli się z reprezentacją Niemiec, której trenerem jest były wybitny reprezentant Polski Michał Winiarski. Spotkanie miało zupełnie inny przebieg niż pojedynek z Egiptem. Nasi zachodni sąsiedzi wyszli na prowadzenie 2:0, a w trzecim secie prowadzili już 16:12. Biało-czerwoni odwrócili jednak losy meczu - najpierw zniwelowali stratę do stanu 1:2, następnie doprowadzili do remisu 2:2, natomiast w tie-breaku wygrali wojnę nerwów i triumfowali 15:12, wygrywając całe spotkanie.

Na zakończenie zmagań w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera mierzyli się ze Słowenią, którą dwa tygodnie wcześniej pokonali w trzech setach w meczu o 3. miejsce Ligi Narodów. Polacy wygrali pierwszego seta 25:20, ale w drugim musieli uznać wyższość rywali, którzy po zaciętej wymianie triumfowali 28:26. Trzeci set był prawdziwą "demolką" - siatkarze Nikoli Grbicia ograli Słoweńców do 14, natomiast w decydującej partii zachowali więcej sił na końcówkę i po triumfie 26:24 mogli się cieszyć ze zwycięstwa 3:1.

Turniej w Krakowie był dla Polaków jednym z ostatnich punktów przygotowań do występu na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. W fazie grupowej zmagań w stolicy Francji biało-czerwoni zmierzą się z Egiptem (27 lipca), Brazylią (31 lipca) i Włochami (3 sierpnia).

Wyniki siatkarskiej reprezentacji Polski w 21. Memoriale Huberta Jerzego Wagnera

Polska - Egipt 3:0 (25:16, 25:21, 25:18)

Polska - Niemcy 3:2 (20:25, 22:25, 25:19, 25:21, 15:12)

Polska - Słowenia 3:1 (25:20, 26:28, 25:14, 26:24)