niedziela, 9 czerwca 2024

Polscy ampfutboliści brązowymi medalistami mistrzostw Europy!

Ampftubolowa reprezentacja Polski zakończyła udział w Euro 2024 we Francji na trzecim miejscu. Drużyna prowadzona przez Dmytro Kameko wygrała w decydującym spotkaniu 1:0 z Anglią i po raz trzeci z rzędu wraca z turnieju o mistrzostwo Starego Kontynentu z brązowym medalem.

Rozgrywane we francuskim Evian mistrzostwa Europy rozpoczęły się dla reprezentantów Polski znakomicie. W fazie grupowej odnieśli trzy wysokie zwycięstwa, nie tracąc przy tym ani jednej bramki. Zmagania rozpoczęli od pewnego triumfu 7:0 nad Grecją. Dzień później ustanowili nowy rekord Euro, rozbijając debiutujących na turnieju tej rangi Szkotów aż 15:0. Na zakończenie tej fazy podopieczni trenera Dmytro Kameko pokonali Niemców 6:0, zapewniając sobie pierwsze miejsce w grupie D.

W ćwierćfinale na Polaków czekała Irlandia, czyli ósma drużyna poprzednich mistrzostw Europy. Nasi reprezentanci kontynuowali znakomitą passę i choć pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, po zmianie stron biało-czerwoni strzelili trzy gole i zameldowali się w półfinale turnieju. Jednocześnie zwycięstwo to zapewniło im awans na mistrzostwa świata, które w 2026 roku odbędą się w kostarykańskim San Jose.

Półfinałowa rywalizacja należała do kategorii najtrudniejszych z możliwych. Na Polaków czekali bowiem Turcy, czyli aktualni złoci medaliści mistrzostw Europy z dwóch poprzednich edycji, którzy jeszcze nigdy nie przegrali meczu na Euro. Biało-czerwoni nie znaleźli na nich sposobu i przegrali 1:5.

Pomimo dość wysokiej porażki, przed Polakami był jeszcze jeden cel - powrót z Francji z krążkiem. Ich rywalami w starciu o najniższy stopień podium na turnieju byli Anglicy. Ostatecznie udało im się zrealizować to założenie. Podopieczni trenera Dmytro Kameko wygrali 1:0 i po raz trzeci z rzędu zakończyli mistrzostwa Europy z brązowym medalem.

 

Wyniki ampfutbolowej reprezentacji Polski na Euro 2024 we Francji

Faza grupowa:

  • Grecja 0:7 Polska
  • Polska 15:0 Szkocja
  • Niemcy 0:6 Polska

 

Ćwierćfinał:

  • Polska 3:0 Irlandia

 

Półfinał:

  • Turcja 5:1 Polska

 

Mecz o 3. miejsce:

  • Polska 1:0 Anglia