wtorek, 28 listopada 2023

ORLEN przedłuża współpracę z Robertem Kubicą. Polak za kierownicą Hypercara Ferrari

ORLEN ogłosił przedłużenie o trzy lata współpracy z Robertem Kubicą, jednym z głównych ambasadorów marki. W ciągu ostatnich pięciu lat polski kierowca osiągał wielkie sukcesy m.in. w barwach belgijskiego zespołu Orlen Team WRT, a w przyszłym roku czekają go kolejne wyzwania.

Polski kierowca od początku współpracy z ORLENEM osiągał wielkie sukcesy. Poza powrotem do Formuły 1, notował znakomite wyniki w słynnym, 24-godzinnym wyścigu Le Mans czy Długodystansowych Mistrzostwach Świata. Jak sam przyznaje, w przyszłym roku czekają go kolejne duże wyzwania.

W 2024 roku Robert Kubica po raz kolejny będzie rywalizował w Długodystansowych Mistrzostwach Świata. Polak spełni swoje marzenie o występach w samochodzie Ferrari. Z ekipą AF Corse Kubica będzie rywalizować w klasie Hypercar – najwyższej kategorii Długodystansowych Mistrzostw Świata. Dodatkowo, w przyszłym roku ponownie zobaczymy go w European Le Mans Series w barwach ORLEN Team AO by TF.

W ciągu pięciu lat współpracy z ORLENEM Kubica odnosił sukcesy w prestiżowych seriach wyścigowych. W tym czasie wrócił do ścigania się w Formule 1, najpierw w zespole Williamsa, a następnie Alfa Romeo Racing Team ORLEN. W 2021 roku w barwach belgijskiego zespołu ORLEN Team WRT triumfował w European Le Mans Series w kategorii LMP2. Rok później, z kolegami z włoskiej Premy stanął na drugim stopniu podium legendarnego 24-godzinnego wyścigu Le Mans. Sukces ten powtórzył w tym roku, a znakomity sezon zwieńczył mistrzowskim tytułem w Długodystansowych Mistrzostwach Świata WEC – ponownie w barwach belgijskiego zespołu ORLEN Team WRT.