wtorek, 9 stycznia 2024

ORLEN głównym sponsorem polskiego Amp Futbolu

ORLEN, największy sponsor polskiego sportu został nowym sponsorem głównym Polskiego Związku Amp Futbol, w tym reprezentacji mężczyzn i kobiet, a także kadry U-19, program Junior Amp Futbol oraz rozgrywki ligowe. W ramach trzyletniej współpracy koncern będzie wspierał ampfutbolistów podczas tegorocznego EURO we Francji, Mistrzostw Świata 2026 czy zaplanowanego na koniec tego roku historycznego mundialu kobiet.

Sponsoring sportu to ważny element strategii Grupy ORLEN. Dlatego od kilku lat konsekwentnie zwiększamy  zaangażowanie w ten obszar, uwzględniając nowe dyscypliny i zawodników indywidualnych. Dzięki temu nie tylko budujemy rozpoznawalność i wzmacniamy wizerunek globalnego sponsora sportu, ale także realizujemy ważną funkcję społeczną. Zwłaszcza w kontekście wsparcia zawodników i zawodniczek z niepełnosprawnościami, o czym świadczy ich liczba, która na przestrzeni ośmiu ostatnich lat wzrosła ponad stukrotnie. Cieszę się, że są wśród nich także ampfutboliści, a Orlen może się przyczynić do rosnącej popularności tego sportu – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu ORLEN S.A.

Wcześniej zmaganiom piłkarzy z niepełnosprawnościami towarzyszyła Energa z Grupy Orlen. Teraz, w ramach nowej umowy sponsoringowej, logotyp ORLEN znajdzie się na koszulkach klubów ampfutbolowej ekstraklasy, a także na wszystkich materiałach promocyjnych i nośnikach reklamowych podczas meczów i turniejów w całej Polsce. W trakcie jej trwania, czyli do końca 2026 roku, koncern będzie pełnił rolę sponsora wszystkich obecnych drużyn, a także zespołów, które powstaną w czasie jej obowiązywania.

To dla nas niezwykle ważne, że możemy kontynuować wieloletnią i tak owocną współpracę z Grupą ORLEN, dzięki której tak mocno rozwinęliśmy ampfutbol w Polsce i staliśmy się jednym ze światowych liderów tej dyscypliny. Rozpoczynając współpracę z Energą 6 lat temu mieliśmy jedną drużynę oraz wizję i marzenia. Dzisiaj mamy nie tylko pierwszą kadrę, która lada chwila będzie się biła o złoto Mistrzostw Europy, ale i kadrę kobiet, która szykuje się do mundialu, kadry młodzieżowe, programy juniorskie i jedną z najmocniejszych lig w Europie – mówi Mateusz Widłak, Prezes Zarządu Polskiego Związku Amp Futbol.

Amp Futbol to stosunkowo młoda dyscyplina dla sportowców z niepełnosprawnościami, którzy w wyniku wypadku bądź innego zdarzenia stracili jedną z kończyn, lub urodzili się z wadą nogi, lub ręki. Zawodnicy grający w polu nie mają jednej z nóg i przemieszczają się po boisku o kulach, zaś bramkarze radzą sobie bez jednej ręki. Drużyny składają się z siedmiu zawodników, boisko i bramki są odpowiednio mniejsze, a czas gry krótszy, dzięki czemu mecze zachowują dynamikę.