piątek, 9 lutego 2024

ORLEN dalej w padoku F1. Nowe malowanie Visa Cash App RB

Wielkimi krokami zbliża się inauguracja sezonu Formuły 1. Z każdym dniem wiadomo coraz więcej na temat wyglądu tegorocznych samochodów. W piątkowy poranek swoje malowanie zaprezentowała ekipa Visa Cash App RB wspierana przez ORLEN.

Bolid VCARB 01 wyraźnie różni się malowaniem od zeszłorocznego samochodu włoskiego zespołu. Tym razem dominuje charakterystyczny niebieski kolor, który projektanci połączyli z bielą i czerwienią m. in. na sekcjach bocznych oraz skrzydłach bolidu. Na tych elementach ponownie znajdzie się logotyp ORLEN, który kontynuuje współpracę z zespołem z Faenzy.

Dla ORLEN to będzie szósty rok obecności w Formule 1. Logotyp koncernu ponownie pojawił się w eksponowanych miejscach: na obręczy halo, nosie bolidu, tylnym skrzydle, a także deflektorach i lusterkach. Dodatkową ekspozycję zapewniają kombinezony kierowców, załogi oraz obecność logotypu ORLEN w padoku, garażu zespołu i na przeznaczonych do wywiadów z mediami ściankach.

Odświeżona kolorystyka to po zmianie nazwy kolejny element rebrandingu ekipy znanej wcześniej jako Scuderia AlphaTauri, która w tym roku wystartuje pod nazwą Visa Cash App RB. Nie zmienił się natomiast skład kierowców. O punkty w najbardziej prestiżowej serii wyścigowej na świecie nadal będą walczyć Japończyk Yuki Tsunoda oraz Australijczyk Daniel Ricciardo. Sezon Formuły 1 rozpocznie się 29 lutego na torze w Sakhir w Bahrajnie.

Prezentacja nowych szat włoskiego zespołu odbyła się w Las Vegas późnym wieczorem lokalnego czasu. W wydarzeniu oprócz kierowców i członków Visa Cash App RB udział wzięli także muzycy – raper i zwycięzca nagród Pulitzera oraz Grammy, Kendrick Lamar, a także producent muzyczny Baby Keem.