poniedziałek, 3 czerwca 2024

Kolejne podium Bartosza Zmarzlika. Polak umacnia się na czele FIM SGP

Trwa dobra passa Bartosza Zmarzlika. Żużlowiec ORLEN Teamu znakomicie spisał się podczas turnieju o FIM Speedway Grand Prix Czech w Pradze i po raz trzeci z rzędu stanął na podium zawodów cyklu. Wynik pozwolił Polakowi umocnić się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej.

Rozegranie zawodów w Pradze stanęło pod znakiem zapytania po opadach deszczu, które przeszły nad stolicą Czech. Jury zdecydowało się na odwołanie sesji kwalifikacyjnej, a numery startowe rozlosowano. Na nieco przemoczonej nawierzchni początkowo trudno było o wyprzedzanie na trasie. Bardzo ważny był start i odpowiednie rozegranie pierwszego łuku.

Z tymi elementami Bartosz Zmarzlik radził sobie niemal bezbłędnie. Polak w pięciu wyścigach fazy zasadniczej zgromadził 13 punktów i jako jedyny zdołał pokonać Martina Vaculika. Do ich drugiego pojedynku doszło w finale, jednak tym razem Słowak znalazł receptę na Polaka i pewnie triumfował, zwyciężając w Pradze po raz trzeci z rzędu. W drugiej fazie zawodów nawierzchnia zaczęła pozwalać na walkę, a po pięknym pojedynku z Fredrikiem Lindgrenem Zmarzlik dojechał do mety trzeci. Czwarty w finale był inny zawodnik ORLEN OIL Motoru Lublin, Dominik Kubera.

Dla Zmarzlika to czwarty w tym sezonie występ w finale i trzecie kolejne podium. Zawodnik ORLEN Teamu jest jedynym żużlowcem w stawce, który w każdej rundzie indywidualnych mistrzostw świata meldował się w decydującym wyścigu wieczoru. Trzecie miejsce w Pradze pozwoliło Polakowi na umocnienie się na pozycji lidera cyklu FIM SGP. Bartosz Zmarzlik ma 66 punktów i o 12 „oczek” wyprzedza wicelidera, Jacka Holdera. Piątą rundą cyklu FIM SGP będzie zaplanowany na 15 czerwca turniej w szwedzkiej Malilli.