poniedziałek, 8 listopada 2021

KAMENA RALLY TEAM – MISTRZOWIE EUROPY FIA-CEZ!

Głównym celem Kamena Rally Team w sezonie 2021 było zdobycie tytułu Mistrzów Europy. W ostatnich miesiącach Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz prezentowali znakomitą dyspozycję, krocząc od zwycięstwa do zwycięstwa. Świetna forma duetu ORLEN Team znalazła odzwierciedlenie również podczas Raid of the Champions. To właśnie na Węgrzech miały rozstrzygnąć się losy Mistrzostwa Europy FIA-CEZ. Kamena Rally Team nie miał sobie równych zarówno wśród pojazdów SSV, jak i w klasyfikacji generalnej, a zasłużone trofeum trafiło w ręce polskiej załogi!

Choć Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz każdy start traktują priorytetowo, to wydawało się, że to właśnie Raid of the Champions jest najważniejszą imprezą w całym sezonie. Zawodnicy ORLEN Teamu potwierdzili na Węgrzech, że sezon 2021 należy do nich. Nie dość, że przypieczętowali tytułu Mistrzów Europy oraz – po raz kolejny – Mistrzów Węgier, to jeszcze zdobyli komplet punktów do klasyfikacji dobiegających końca Mistrzostw Polski.

– Raid of the Champions był kulminacyjnym punktem naszej miesięcznej podróży po Europie. Krzyżowały się tu aż trzy cykle, w których w tym roku walczyliśmy o zwycięstwo. Dzięki wygranej w tym rajdzie wreszcie możemy cieszyć się z tytułu Mistrzów Europy i – ponownie – Mistrzów Węgier. Do kompletu brakuje nam jeszcze wygranej w Mistrzostwach Polski, ale zdobyte na Węgrzech punkty przybliżają nas również do tego celu. Poza tym, jest to nasza trzecia wygrana z rzędu, tak więc europejska wyprawa jak dotąd przebiega fantastycznie – przyznał zadowolony Tomasz Białkowski.

Warto podkreślić, że ostatni triumf jest już trzecim z rzędu w samym Raid of the Champions. Tegoroczna wygrana smakowała jednak wyjątkowo – Białkowski i Baśkiewicz musieli się bowiem zmierzyć z niezwykle silnymi rywalami. W stawce znalazło się aż dwadzieścia załóg SSV, a wynikało to z faktu, że rywalizacja na Węgrzech obejmowała aż trzy mistrzowskie cykle. Kamena Rally Team pokonał nie tylko wszystkie ekipy występujące w ich klasie, ale również załogi samochodowe, dzięki czemu duet stanął na najwyższym stopniu podium klasyfikacji generalnej całej imprezy!

– Raid of the Champions był krótki, szczególnie w porównaniu z dwoma ostatnimi rajdami, w jakich braliśmy udział podczas naszej podróży po Europie. Liczył zaledwie 240 km oesowych. Myśląc o zwycięstwie na Węgrzech, od początku trzeba było narzucić szybkie tempo. Ważna była też koncentracja, bo ścigaliśmy się tu na różnych nawierzchniach. Trasa mocno różniła się od tej, którą znaliśmy z poprzednich edycji. Zgodnie z zapowiedziami organizatora, mieliśmy tu wszystko – od szybkich, szutrowych partii, po fragmenty górskie z dużą ilością podbić. Było naprawdę fajnie! Lubimy różnorodność! – podsumował występ w rajdzie Dariusz Baśkiewicz.

Czasu na świętowanie nie ma jednak zbyt wiele. Kamena Rally Team powraca do Polski, gdzie Białkowskiego i Baśkiewicza czeka ostatnia odsłona rajdowej wyprawy po Starym Kontynencie. W najbliższy weekend duet ORLEN Teamu wystartuje w Drawskim Rajdzie Niepodległości, który zakończy tegoroczną rywalizację w Mistrzostwach Polski. Spotkanie z dobrze znanymi, drawskimi trasami będzie dla Kamena Rally Team zwieńczeniem znakomitego sezonu.