wtorek, 2 kwietnia 2024

Kajetan Kajetanowicz najszybszy w Rajdzie Safari

Kajetan Kajetanowicz wraz z pilotem Maciejem Szczepaniakiem nie mieli sobie równych podczas Rajdu Safari, który w świąteczny weekend odbywał się na trasach Kenii. Zawodnik ORLEN Team po raz trzeci z rzędu okazał się najszybszy w kategorii WRC 2 Challenger, pokonując drugiego zawodnika o ponad 5 minut.

Rajd Safari to jedna z najbardziej wyjątkowych rund sezonu. Trasy w Kenii są wymagające dla zawodników, którzy często muszą skupić się nie tylko na tempie, ale również na bezpieczeństwie. Doświadczony Kajetanowicz czuje się tam doskonale, czego potwierdzeniem były występy w ostatnich latach. Kierowca ORLEN Team dwukrotnie sięgał po triumf w Rajdzie Safari i w wielkanocny weekend walczył o kolejne zwycięstwo.

Obrońca tytułu w kategorii WRC 2 Challenger był najszybszy na 12 z 19 odcinków specjalnych. Dobre tempo i brak błędów na trasie pozwoliły Kajetanowiczowi odnieść w Kenii trzecie zwycięstwo, a także stanąć na podium klasyfikacji WRC 2, w której Polak ustąpił tylko kierowcom fabrycznym.

Bardzo się cieszę. To było dla nas niesamowite rozpoczęcie sezonu, pracowaliśmy całym zespołem ORLEN Team przez kilka miesięcy, żeby tutaj się znaleźć. Dziękuję moim sponsorom, Maćkowi, całemu zespołowi, a także mojej rodzinie i żonie, która daje mi wielkie wsparcie. Wchodzimy w sezon z dobrym nastawieniem, rozpoczęliśmy od najtrudniejszej rundy mistrzostw świata. Nie było łatwo, walczyłem przede wszystkim ze swoimi myślami i ambicjami, a dopiero potem z rywalami i z trasą – mówił po zakończeniu rajdu Kajetanowicz.

Rajd Safari był trzecią rundą sezonu oraz pierwszą, w której wystąpił Kajetanowicz. Teraz kierowców WRC czeka krótka przerwa, a kolejną okazją do zdobycia punktów mistrzostw świata będzie zaplanowany na 18-21 kwietnia asfaltowy Rajd Chorwacji. Zawodnicy mogą punktować w siedmiu rajdach wybranych spośród trzynastu znajdujących się w kalendarzu WRC. Jedną z rund będzie powracający do mistrzostw świata ORLEN 80. Rajd Polski (27-30 czerwca).