środa, 5 czerwca 2024

Euro 2024: Kapitalna forma polskich amp futbolistów! Mają ćwierćfinał

Reprezentacja Polski w amp futbolu w imponującym stylu zakończyła zmagania w fazie grupowej mistrzostw Europy, które odbywają się we Francji. Kadra prowadzona przez Dmytro Kameko odniosła trzy efektowne zwycięstwa i nie straciła ani jednej bramki, potwierdzając w ten sposób medalowe aspiracje.

Ampfutboliści reprezentacji Polski przystąpili do turnieju we francuskim Evian jako brązowi medaliści dwóch poprzednich edycji. Zmagania w 2017 i 202` roku kończyli właśnie na trzecim miejscu, pokonując w meczu o najniższy stopień na podium odpowiednio Hiszpanię (3:1) i Rosję (1:0). W tym roku zamierzają poprawić ten wynik i faza grupowa pokazała, że jak najbardziej są do tego zdolni.

W pierwszym meczu grupy D podopieczni trenera Dmytro Kameko mierzyli się z Grekami i byli uważani za zdecydowanych faworytów. W pierwszej połowie dwukrotnie trafiali do siatki za sprawą Kamila Grygiela i schodzili do szatni z prowadzeniem 2:0. Prawdziwy koncert dali po przerwie - na listę strzelców trzykrotnie wpisywał się Krystian Kapłon, a po jednym trafieniu dołożyli Jakub Kożuch i Rafał Bieńkowski. Polacy rozpoczęli więc turniej od efektownej wygranej 7:0.

Drugie spotkanie, przynajmniej w teorii, miało być dla Biało-Czerwonych jeszcze łatwiejsze, ponieważ reprezentacja Szkocji debiutowała na turnieju tej rangi. Boiskowe wydarzenia w zupełności to potwierdziły - do przerwy Polacy prowadzili aż 6:0, natomiast po końcowym gwizdku na tablicy wyników widniał imponujący rezultat 15:0. Było to zdecydowanie najwyższe zwycięstwo polskich ampfutbolistów w historii ich występów na mistrzostwach Europy.

Na zakończenie fazy grupowej podopieczni Dmytro Kameko mierzyli się z Niemcami, a stawką tego pojedynku było zajęcie pierwszego miejsca w grupie D. Również i tym razem Polacy byli bezkonkurencyjni - dwa gole w pierwszej połowie i kolejne cztery po zmianie stron zapewniły im wysokie zwycięstwo 6:0. Przypieczętowało ono znakomitą pierwszą część turnieju w wykonaniu Biało-Czerwonych i aspiracje w postaci walki o złoto mistrzostw Europy.

Wyniki ampfutbolistów reprezentacji Polski w grupie D

• Grecja 0:7 Polska (Krystian Kapłon x3, Kamil Grygiel x2, Jakub Kożuch, Rafał Bieńkowski)
  • Polska 15:0 Szkocja (Krystian Kapłon x5, Bartosz Łastowski x3, Kamil Rosiek x2, Rafał Bieńkowski x2, Marcin Oleksy, Mateusz Warakomski, Kamil Grygiel)
  • Niemcy 0:6 Polska (Bartosz Łastowski x2, Kamil Rosiek, Marcin Oleksy, Mateusz Warakomski, Jakub Kożuch)

Tabela grupy D

1. Polska: 3-0-0, 9 punktów, bramki 28:0
  2. Niemcy: 2-0-1, 6 punktów, bramki 11:6
  3. Grecja: 1-0-2, 3 punkty, bramki 2:14
  4. Szkocja: 0-0-3, 0 punktów, bramki 1:24

Teraz przed ampfutbolistami reprezentacji Polski jeden dzień przerwy, po których rozpoczną zmagania w ćwierćfinale. Ich przeciwnikami będzie Irlandia (6 czerwca, godz. 13:30).