środa, 9 sierpnia 2023

Drugi showcar Scuderia AlphaTauri w Polsce

W związku z ogromnym zainteresowaniem tourem bolidu po polskich stacjach paliw, Scuderia AlphaTauri oraz ORLEN zdecydowali się udostępnić kibicom kolejny bolid Formuły 1. Można oglądać go w siedzibie koncernu w Warszawie, później trafi do Płocka.

Bolid Scuderia AlphaTauri przemierza Polskę i kibice mają okazję zobaczyć go na kolejnych stacjach ORLEN w Polsce. Aktualnie (od 8 do 15 sierpnia) jest prezentowany w Gdańsku przy ulicy Grunwaldzkiej 258. W związku z ogromnym zainteresowaniem, Koncern oraz zespół Formuły 1 zdecydowały się na pokazanie kolejnego pojazdu.

Bolid STR13 w malowaniu na sezon 2023 można oglądać w siedzibie ORLEN w Warszawie do 18 sierpnia. Jest on dostępny dla kibiców w atrium budynku Senator przy ulicy Bielańskiej 12 od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-21:00. 20 sierpnia bolid stanie przed Centrum Badawczo-Rozwojowym przy ul. Ignacego Łukasiewicza 35 w Płocku, gdzie pozostanie aż do 30 listopada.

Sponsoring zespołu Formuły 1 Scuderia AlphaTauri oraz realizowane w ramach współpracy działania marketingowe, jak tour bolidu po europejskich stacjach Grupy ORLEN, efektywnie wspiera realizację strategii ORLEN2030. Zgodnie z jej założeniami ekspansja stacji będzie mieć miejsce przede wszystkim poza Polską. Już dzisiaj koncern dysponuje największą na rynku czeskim siecią ponad 400 stacji paliw, co przekłada się na ponad 20% udziału w tamtejszym rynku. Na Słowacji ORLEN ma 90 stacji, a na Węgrzech – 79. W Niemczech dysponuje natomiast ponad 600 obiektami i należy do grona 6 największych sieci. Na początku lipca tego roku koncern rozpoczął finalizację zakupu 266 stacji paliw w Austrii, działających pod marką Türmol. Tym samym udział zagranicznych obiektów w całej sieci sprzedaży wyniesie 44%.