poniedziałek, 1 kwietnia 2024

Dominacja Zmarzlika w Memoriale Edwarda Jancarza

Bartosz Zmarzlik potwierdził znakomitą dyspozycję przed zbliżającym się startem tegorocznego SGP, które 27 kwietnia odbędzie się w Chorwacji. Czterokrotny mistrz świata bez większego problemu wygrał 18. Memoriał Edwarda Jancarza, triumfując we wszystkich siedmiu biegach, w których brał udział.

Bartosz Zmarzlik przystąpił do zawodów w znakomitej dyspozycji. W poprzednią niedzielę wygrał otwierające ten sezon Kryterium Asów w Bydgoszczy, zdobywając komplet punktów. Jeszcze przed startem rywalizacji w 18. edycji Memoriału Edwarda Jancarza lider Orlen Oil Motoru Lublin był uznawany za zdecydowanego faworyta do zwycięstwa i potwierdziło się to na torze.

Na stadionie w Gorzowie Wielkopolskim Zmarzlik wygrał pięć wyścigów w rundzie zasadniczej, a następnie pewnie triumfował w półfinałowej rywalizacji. Przed finałowym biegiem nikt nie spodziewał się innego rozstrzygnięcia, niż jego końcowe zwycięstwo. Tak właśnie się stało - czterokrotny indywidualny mistrz świata szybko odjechał rywalom i bez większego problemu wygrał zawody.

Dla Zmarzlika jest to drugie w karierze zwycięstwo w Memoriale Edwarda Jancarza - wcześniej triumfował w 2018 roku jako zawodnik Stali Gorzów Wielkopolski. Dwukrotnie zajmował ponadto drugie miejsce (2016 i 2019).

Memoriał Edwarda Jancarza, jednego z najlepszych polskich żużlowców w historii, organizowany jest z przerwami od 1992 roku. Zawodnicy oddają w ten sposób hołd 12-krotnemu medaliście mistrzostw świata, który jednocześnie jest patronem stadionu żużlowego w Gorzowie Wielkopolskim.

Czołówka 18. Memoriału Edwarda Jancarza

  1. Bartosz Zmarzlik (Orlen Oil Motor Lublin) - 21 pkt (1. miejsce w finale)
  2. Kacper Woryna (Tauron Włókniarz Częstochowa) - 12 pkt (2. miejsce w finale)
  3. Piotr Pawlicki (NovyHotel Falubaz Zielona Góra) - 14 pkt (3. miejsce w finale)
  4. Daniel Bewley (Betard Sparta Wrocław) - 11 pkt (4. miejsce w finale)
  5. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) - 10 pkt (3. miejsce w półfinale)
  6. Chris Holder (Arged Malesa Ostrów) - 9 pkt (3. miejsce w półfinale)
  7. Patryk Dudek (KS Apator Toruń) - 12 pkt (4. miejsce w półfinale)
  8. Martin Vaculik (ebut.pl Stal Gorzów) - 10 pkt (4. miejsce w półfinale)
  9. Jack Holder (Orlen Oil Motor Lublin) - 7 pkt
  10. Szymon Woźniak (ebut.pl Stal Gorzów) - 7 pkt