poniedziałek, 12 lipca 2021

Bartosz Zmarzlik Indywidualnym Mistrzem Polski!

Dwukrotny indywidualny mistrz świata na żużlu Bartosz Zmarzlik udowodnił, że również na krajowym podwórku nie ma sobie równych i po raz pierwszy w karierze zdobył tytuł Indywidualnego Mistrza Polski. Czempionat, który był jednocześnie 71. Memoriałem Alfreda Smoczyka, został rozegrany na torze w Lesznie. Bartosz Zmarzlik już od pierwszego biegu prezentował znakomitą dyspozycję i – po niezwykle emocjonującym finale imprezy – stanął na najwyższym stopniu podium. Srebrny medal zdobył Maciej Janowski, brązowy zaś Janusz Kołodziej.

Pierwszy pokaz siły w wykonaniu Zmarzlika kibice mogli obejrzeć już w drugim biegu zawodów, który reprezentant ORLEN Team wygrał po kapitalnym pojedynku z Szymonem Woźniakiem. W kolejnych startach dwukrotny indywidualny mistrz świata jechał jak w transie – ostatecznie w sześciu wyścigach Zmarzlik odniósł pięć zwycięstw i raz przyjechał jako drugi. To najlepiej obrazuje dominację świeżo upieczonego mistrza.

Zdecydowanie najważniejsze zwycięstwo Bartosz Zmarzlik odniósł w finałowym biegu, do którego – wraz z Januszem Kołodziejem – wywalczył bezpośredni awans. Stawkę, po barażach, uzupełnili Maciej Janowski oraz Krzysztof Kasprzak. Taki skład zwiastował ogromne emocje, albowiem na torze spotkali się znakomici, utytułowani zawodnicy, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Po kapitalnym wyścigu tytuł Indywidualnego Mistrza Polski na żużlu wywalczył Bartosz Zmarzlik, sportowiec wspierany przez PKN ORLEN.

Gablota z trofeami Zmarzlika wypełniona jest pucharami i medalami zdobywanymi na najważniejszych, najbardziej prestiżowych żużlowych zawodach. Pierwszy w karierze tytuł Indywidualnego Mistrza Polski to kolejny dowód na to, że zawodnik Stali Gorzów nie ma sobie równych. Już w najbliższy weekend w Pradze rozpoczyna się sezon 2021 żużlowego Grand Prix, a dyspozycja Bartosza Zmarzlika pozwala wierzyć, że polskich kibiców czekają w stolicy Czech ogromne emocje.