poniedziałek, 25 marca 2024

Aleksander Zniszczoł na podium w Planicy!

Sezon 2023/2024 Pucharu Świata w skokach narciarskich dobiegł końca. Finałowy konkurs w Planicy okazał się najlepszym tej zimy dla reprezentantów Polski, a na podium zawodów stanął Aleksander Zniszczoł.

Niedziela od początku układała się po myśli Aleksandra Zniszczoła. Reprezentant Polski wygrał serię próbną po locie na 242 metr. W pierwszej serii lider naszej kadry wylądował na 237 metrze i zajmował na półmetku rywalizacji drugą lokatę. W finale skoczył pół metra dalej i ostatecznie zajął trzecią pozycję. Konkurs wygrał Daniel Huber, a drugi był Domen Prevc.

Finałowy konkurs sezonu 2023/2024 okazał się najlepszym tej zimy w wykonaniu naszych skoczków. Oprócz trzeciej pozycji Aleksandra Zniszczoła, piąte miejsce zajął Piotr Żyła, szesnasty był Kamil Stoch, natomiast dwudziesty dziewiąty Dawid Kubacki.

Zawody w Planicy były ostatnimi w karierze Petera Prevca. Utytułowany Słoweniec w piątek sięgnął po ostatnie zwycięstwo w Pucharze Świata, stając na podium u boku Daniela Hubera i Johanna Andre Forfanga. Najlepszym z Polaków okazał się tego dnia Kamil Stoch, który zajął jedenaste miejsce.

W sobotę przeprowadzono ostatni w sezonie konkurs drużynowy. Jednoseryjne zawody zakończyły się zwycięstwem Austriaków przed Słoweńcami i Norwegami. Polacy zajęli piąte miejsce.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zwyciężył Stefan Kraft, który po raz trzeci w karierze sięgnął po Kryształową Kulę. Austriak wyprzedził Japończyka Ryoyu Kobayashiego i Niemca Andreasa Wellingera. Najlepszym reprezentantem Polski tej zimy okazał się Aleksander Zniszczoł, który został sklasyfikowany na dziewiętnastej pozycji.

Triumfatorem Pucharu Świata w lotach oraz miniturnieju Planica 7 został zwycięzca niedzielnego konkursu, Daniel Huber. Puchar Narodów obronili Austriacy, zaś Polacy ukończyli sezon na szóstej pozycji.