poniedziałek, 6 września 2021

Wzruszające pożegnanie mistrzów z Grupy Sportowej ORLEN

Memoriał Kamili Skolimowskiej to jedna z najważniejszych i największych imprez lekkoatletycznych organizowanych w Polsce. Nie ulega wątpliwości, że tegoroczna edycja miała szczególne znaczenie. Choć ponownie uświetniła ją obecność czołowych sportowców z całego świata, to głównymi bohaterami niedzielnego popołudnia byli Joanna Fiodorow, Piotr Małachowski oraz Kamila Lićwinko. Cała trójka wybitnych lekkoatletów oficjalnie zakończyła bowiem swoje wspaniałe kariery.

Piotr Małachowski, członek Grupy Sportowej ORLEN, to jeden z najbardziej utytułowanych polskich lekkoatletów ostatnich lat. Dwukrotny srebrny medalista olimpijski, trzykrotny medalista mistrzostw świata, w tym złoty z 2015 roku, a także dwukrotny mistrz Europy w rzucie dyskiem to postać, którą znają niemalże wszyscy. Małachowski przez wiele lat dostarczał kibicom ogromnych emocji i nie inaczej było podczas 12. Memoriału Kamili Skolimowskiej. 35 tysięcy osób zgromadzonych na trybunach Stadionu Śląskiego w Chorzowie oglądało, jak mistrz oddaje swój ostatni rzut, a jego syn – pierwszy.

Joanna Fiodorow to kolejna zawodniczka wspierana przez PKN ORLEN. Specjalizująca się w rzucie młotem lekkoatletka przez wiele lat udowadniała, że należy do światowej czołówki w swojej konkurencji. Trzy razy była w finale igrzysk olimpijskich, dwukrotnie stanęła na podium mistrzostw Europy, a w 2019 roku w Doha zdobyła srebro mistrzostw świata. Fiodorow nie ukrywała wzruszenia – polscy fani godnie podziękowali bowiem reprezentantce Grupy Sportowej ORLEN za wiele lat sportowych emocji na najwyższym poziomie.

Karierę zakończyła również Kamila Lićwinko, wielokrotna mistrzyni Polski w skoku wzwyż. 12. Memoriał Kamili Skolimowskiej obfitował jednak nie tylko we wzruszenia związane z pożegnaniem naszych herosów, ale również w znakomite sportowe rezultaty. Szczególnie zaimponowali Paweł Fajdek oraz Maria Andrejczyk z Grupy Sportowej ORLEN, którzy zwyciężyli w swoich konkurencjach. Andrejczyk dodatkowo ustanowiła również rekord memoriału w rzucie oszczepem kobiet.