piątek, 9 lipca 2021

Robert Kubica powraca na tor – przed nami czwarta runda ELMS!

ORLEN Team WRT i niekwestionowany lider zespołu Robert Kubica już w najbliższą niedzielę po raz czwarty w tym sezonie wystartują w cyklu European Le Mans Series. Tym razem rywalizacja odbędzie się na legendarnym włoskim torze Monza, gdzie polski kierowca w 2006 roku wywalczył swoje pierwsze podium w historii startów w Formule 1. Załoga wspierana przez PKN ORLEN po trzech wyścigach przewodzi klasyfikacji generalnej i przed czwartą rundą ELMS uznawana jest za jednych z głównych faworytów do zwycięstwa.

Świetna forma Roberta Kubicy, przebojowość Louisa Delétraza i Yifeia Ye, wygrane dwa pierwsze wyścigi, pozycja lidera klasyfikacji generalnej – do tej pory sezon 2021 cyklu European Le Mans Series był bardzo udany dla ORLEN Team WRT. Zespół nie zamierza jednak spoczywać na laurach. Ostatnie tygodnie stanowiły okres ciężkiej, wytężonej pracy, której celem było jeszcze większe doskonalenie swoich możliwości.

Torem, na którym już w niedzielę odbędzie się rywalizacja kierowców ELMS, jest legendarna Monza. Obiekt ten bez wątpienia jest miejscem wyjątkowym dla Roberta Kubicy. To właśnie tu polski kierowca po raz pierwszy w historii znalazł się na prowadzeniu w wyścigu F1, to tu wywalczył swoje pierwsze podium w F1 i to tu zaliczył największy awans w porównaniu z pozycją startową.

Kibice zespołu ORLEN Team WRT liczą na kolejny świetny występ ich ulubieńców. Dotychczasową, znakomitą dyspozycję tercetu Kubica – Delétraz – Ye najlepiej obrazuje klasyfikacja generalna, w której to ORLEN Team WRT przewodzi od pierwszego wyścigu tego sezonu. Rywale nie złożyli jednak broni, a ekipa wspierana przez PKN ORLEN z pewnością dołoży wszelkich starań, aby umocnić się na prowadzeniu. Zwiastuje to ogromne emocje.

Czwarta runda European Le Mans Series odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 11 lipca. Początek wyścigu o godzinie 11:00.