sobota, 30 października 2021

Robert Kubica na podium mistrzostw świata

Sezon 2021 jest bardzo intensywny dla Roberta Kubicy. Reprezentant ORLEN Team pełni obowiązki rezerwowego kierowcy zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN i dwukrotnie wziął udział w wyścigu Formuły 1. Ponadto, Kubica wraz z ekipą ORLEN Team WRT zwyciężył w prestiżowym cyklu European Le Mans Series i otarł się o triumf w kultowym wyścigu 24H Le Mans. Polak nie zwalnia jednak tempa i nieustannie prezentuje wysoką dyspozycję. Tym razem Kubica wystartował w sześciogodzinnym wyścigu World Endurance Championship w Bahrajnie i znów spisał się znakomicie!

Rywalizacja na torze w Bahrajnie była przedostatnią rundą długodystansowych mistrzostw świata. Kubica wraz z kolegami z zespołu High Class Racing zajął bardzo dobre trzecie miejsce w klasie LMP2 Pro Am. Polski kierowca jako drugi zasiadł za kierownicą, spędził na torze ponad półtorej godziny i udowodnił, że jest w rewelacyjnej dyspozycji. Zmienił go Dennis Andersen.

Zawodnik ORLEN Teamu nie odpoczywał jednak zbyt długo i po kolejnych 90 minutach zastąpił kolegę z zespołu. Podczas drugiej wizyty na torze polski kierowca ponownie pokazał się ze świetnej strony i dojechał do mety na jedenastej pozycji w klasyfikacji generalnej, ósmej w stawce pojazdów klasy LMP2 oraz na trzecim miejscu wśród ekip LMP2 Pro Am. Łącznie Kubica przejechał 94 okrążenia – zdecydowanie najwięcej w zespole High Class Racing.

Warto podkreślić, że w Bahrajnie pojawiło się wielu znakomitych kierowców, znanych kibicom motorsportu na całym świecie. Na torze można było podziwiać 91 zawodników z 28 krajów, z czego aż 11 ma na swoim koncie starty w najbardziej prestiżowej serii wyścigowej świata, czyli w Formule 1. Podczas gościnnego występu w ekipie High Class Racing Robert Kubica zastępował Jana Magnussena, również byłego kierowcę F1.

Znakomita jazda Roberta Kubicy pomogła duńskiemu zespołowi zająć trzecie miejsce w klasyfikacji LMP2 Pro Am – High Class Racing powtórzył w ten sposób wynik osiągnięty podczas ośmiogodzinnej rywalizacji na torze w Portimão i po raz drugi w sezonie znalazł się na podium. Ponadto, P8 w klasie LMP2 to najlepszy rezultat osiągnięty w 2021 roku. Bardzo wysoka forma polskiego kierowcy cieszy tym bardziej, że był to dla niego dopiero drugi start w Długodystansowych Mistrzostwach Świata. Debiutował bowiem podczas tegorocznego 24H Le Mans.

To nie koniec emocji z udziałem najpopularniejszego polskiego kierowcy. Robert Kubica ponownie wystartuje podczas wyścigu FIA World Endurance Championship w Bahrajnie. Tym razem rywalizacja z udziałem zespołu High Class Racing potrwa aż 8 godzin. Ostatnia runda Długodystansowych Mistrzostw Świata zostanie rozegrana już w najbliższą sobotę, 6 listopada.