poniedziałek, 12 lipca 2021

Reprezentacja Polski wygrywa Memoriał Huberta Jerzego Wagnera!

XVIII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera stanowił ostatni sprawdzian przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio i trzeba przyznać, że podopieczni Vitala Heynena zdali go celująco. Polscy siatkarze zakończyli turniej z kompletem zwycięstw na koncie, nie tracąc przy tym choćby jednego seta!

W piątkowy wieczór reprezentacja Polski w znakomitym stylu pokonała Norwegów. Każdy z trzech rozegranych setów przebiegał pod dyktando naszych zawodników, którzy w żadnej partii nie pozwolili rywalom na skuteczne podjęcie walki. Kilka godzin wcześniej inauguracyjne spotkanie XVIII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera rozegrali również siatkarze z Egiptu i Azerbejdżanu – górą, także w stosunku 3:0, byli ci pierwsi.

W sobotę zarówno Polska, jak i Egipt odniosły swoje drugie zwycięstwa na turnieju, który odbywał się w Krakowie. Gracze z Afryki po zaciętym boju uporali się z Norwegami, ale potrzebowali do tego tie-breaka. Znacznie krócej trwało spotkanie gospodarzy i reprezentacji Azerbejdżanu, podczas którego bardzo dobrą dyspozycję potwierdzili między innymi zmiennicy największych gwiazd reprezentacji Polski.

Kolejne pewne zwycięstwo 3:0 Polacy odnieśli w niedzielę, deklasując przeciwników z Egiptu. Jedynie w drugim secie goście byli w stanie zagrozić podopiecznym Heynena, którzy zwyciężyli w tej partii 26:24. Pozostała część meczu – podobnie jak cały XVIII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera – był bardzo jednostronny.

Wspierana przez PKN ORLEN reprezentacja Polski w siatkówce jest jednym z głównych faworytów do medalu na zbliżających się wielkimi krokami igrzyskach olimpijskich w Tokio. Ostatnie tygodnie, podczas których polscy siatkarze wywalczyli srebrne medale Ligi Narodów, tylko potwierdziły, że podium najważniejszej imprezy czterolecia (w tym przypadku nawet pięciolecia) jest w zasięgu. Początek igrzysk już 23 lipca.