czwartek, 7 stycznia 2021

Rajd Dakar 2021 - Etap IV

Awans Martina Prokopa, świetne temp Przygońskiego.

Czwarty, bardzo szybki odcinek już za nami. 🔥

Świetny etap w wykonaniu Kuby Przygońskiego, dla którego jest to już 12. start w Dakarze. Na tym ekstremalnie szybkim odcinku duet Przygoński i Gottschalk zameldował się jako 6. na mecie, z niewielką, kilkuminutową stratą do lidera. 🚗

To był dobry dzień także dla Martina Prokopa i Viktora Chytki, którzy bez większych trudności uplasowali się na 12. lokacie i awansowali na 9. miejsce w klasyfikacji generalnej. 👏🏻

Maciej Giemza, uznawany za jednego z najlepszych polskich motocyklistów młodego pokolenia, ukończył etap na 26. pozycji. Kilkadziesiąt sekund później na mecie dołączył do niego Adam Tomiczek, plasując się na 27. miejscu. 🏍

Na metę w Rijadzie jako 8. dotarł Kamil Wiśniewski. Quadowiec, który przed rokiem zajął 5. miejsce w całym rajdzie, po dzisiejszym etapie jest 9. w klasyfikacji generalnej. 💪🏼