poniedziałek, 18 października 2021

Przed nami ostatni w tym sezonie wyścig ELMS z udziałem Roberta Kubicy

Robert Kubica wraz z zespołem ORLEN Team WRT już podczas poprzedniego, wrześniowego wyścigu na torze Spa-Francorchamps zapewnili sobie mistrzostwo European Le Mans Series. Ekipa wspierana przez PKN ORLEN od pierwszych okrążeń sezonu 2021 prezentowała wyśmienitą formę i nawet na chwilę nie oddała rywalom prowadzenia w klasyfikacji generalnej. Choć kwestia pierwszego miejsca została już rozstrzygnięta, to nie ulega najmniejszej wątpliwości, że zwycięski tercet dołoży wszelkich starań, aby udowodnić wyższość nad resztą stawki.

Robert Kubica, Louis Delétraz i Yifei Ye okazali się być znakomitym zespołem, na co ogromny wpływ miało między innymi nieocenione doświadczenie reprezentanta ORLEN Teamu. Tor w Portimão stanowi dla niego kolejne ciekawe wyzwanie – w tym portugalskim mieście Kubica bowiem jeszcze nie startował, podobnie zresztą jak jego dwóch młodszych kolegów.

Ostatni wyścig niezwykle udanego, debiutanckiego sezonu Roberta Kubicy i zespołu ORLEN Team WRT w prestiżowej serii European Le Mans Series rozpocznie się już w najbliższą niedzielę o godz. 14:00!