poniedziałek, 31 maja 2021

Polscy lekkoatleci ponownie najlepsi w Europie!

Reprezentanci Polski obronili tytuł Drużynowych Mistrzów Europy w lekkoatletyce. Podczas dwudniowych zawodów, które odbyły się na Stadionie Śląskim, polscy zawodnicy odnieśli aż dziesięć zwycięstw. Srebrne medale wywalczyli Włosi, natomiast na najniższym stopniu podium stanęli sportowcy z Wielkiej Brytanii. Partnerem imprezy był PKN ORLEN.

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021 rozpoczęły się w sobotę 29 maja i już pierwszego dnia zawodów polscy lekkoatleci zaprezentowali się ze świetnej strony. Na szczególne słowa uznania zasługują ci, którzy wygrali w swoich konkurencjach – Pia Skrzyszowska w biegu na 100 metrów, Alicja Konieczek w biegu na 3000 metrów z przeszkodami, Michał Haratyk w pchnięciu kulą, Norbert Kobielski w skoku wzwyż oraz Natalia Kaczmarek w biegu na 400 metrów.

Dobre wyniki reprezentantów naszego kraju sprawiły, że po pierwszym dniu – kiedy to rozegranych zostało 21 z 40 konkurencji – Polska zajmowała 2. miejsce z niewielką stratą do Wielkiej Brytanii. Zaledwie pół punktu różnicy zwiastowało ogromne emocje podczas niedzielnej rywalizacji i trzeba przyznać, że kibice nie mogli być zawiedzeni. Tym bardziej że gospodarze przypieczętowali końcowy triumf w niezwykle emocjonujących okolicznościach.

Niedziela od samego początku stała pod znakiem doskonałej formy polskich lekkoatletów. Zwycięstwa odnieśli: ponownie Pia Skrzyszowska, tym razem w biegu na 100 metrów przez płotki, Kamila Lićwinko w skoku wzwyż, Paweł Fajdek w rzucie młotem, Robert Sobera w skoku o tyczce oraz kobieca sztafeta 4x400 metrów w składzie – Małgorzata Hołub-Kowalik, Kornelia Lesiewicz, Justyna Święty-Ersetic i Natalia Kaczmarek. Zdobycie złotego medalu przypieczętowali jednak panowie, czyli męska sztafeta 4x400 metrów w składzie – Wiktor Suwara, Kajetan Duszyński, Patryk Grzegorzewicz oraz Karol Zalewski.

Emocje na Stadionie Śląskim sięgały zenitu od ostatnich sekund drugiego dnia zawodów. Konkurencją, która wieńczyła ten wspaniały weekend z lekkoatletyką, była właśnie rywalizacja sztafet 4x400 metrów. Walka o złoty medal Drużynowych Mistrzostw Europy w lekkoatletyce Silesia 2021 toczyła się do ostatniej zmiany – wtedy biegacze z Wielkiej Brytanii zgubili pałeczkę i stracili szansę na przeskoczenie polskich sportowców w klasyfikacji generalnej. Nasi czterystumetrowcy przybiegli na trzecim miejscu, co wystarczyło, aby rozpocząć świętowanie.

Wysoka forma naszych reprezentantów z pewnością cieszy, tym bardziej że wielkimi krokami zbliżają się Igrzyska Olimpijskie w Tokio. PKN ORLEN nieustannie wspiera Polski Komitet Olimpijski i Polską Reprezentację Olimpijską, dokładając wszelkich starań, aby nasi lekkoatleci mogli w możliwie najlepszych warunkach przygotowywać się do jednego z najistotniejszych wydarzeń sportowych na świecie. Wierzymy, że już niebawem polscy zawodnicy potwierdzą wysoką dyspozycję w stolicy Japonii.