niedziela, 3 kwietnia 2022

Pełne niespodzianek Grand Prix Arabii Saudyjskiej

Guanyu Zhou zajął 11. miejsce w Grand Prix Arabii Saudyjskiej, drugim wyścigu Formuły 1 w sezonie 2022. Valtteri Bottas z powodu problemów technicznych z bolidem tym razem nie dojechał do mety.

Rywalizację po 38 okrążeniach zakończył Valtteri Bottas. Fin utrzymywał kontakt z czołówką, jednak awaria bolidu zmusiła go do przedwczesnego zakończenia walki o miejsce punktowane. 

To był naprawdę dobry wyścig aż do momentu wycofania. Temperatura silnika ciągle rosła. Musimy zbadać, dlaczego tak się stało. Patrząc na pozytywy, samochód jest naprawdę dobry. Zrobiliśmy kolejny krok naprzód w stosunku do poprzedniego wyścigu. Nawet w startach. Wykonaliśmy dobrą pracę. Teraz musimy wrócić do punktowania w Australii – ocenia Bottas.

Guanyu Zhou rozpoczynał wyścig z 12. pola startowego.  Podczas zmagań był blisko zajęcia miejsca w czołowej dziesiątce. Kierowcy z Chin przeszkodziły kary. Ostatecznie zakończył ściganie na 11. pozycji.

Chcę myśleć, że to było dobre doświadczenie, jeśli chodzi o zdobycie większej pewności siebie na torach ulicznych w Formule 1. To było przydatne, ale ogólnie wyścig był zdecydowanie daleki od ideału. Zaliczyłem dobry powrót z 18. miejsca. Mieliśmy spore szanse na zdobycie kilku punktów. Miejmy nadzieję na płynniejszy wyścig w Australii. Samochód jest dobry, więc znów możemy być konkurencyjni – twierdzi Zhou.

Następny wyścig Formuły 1 w sezonie 2022 odbędzie się w Australii 10 kwietnia.