czwartek, 1 września 2022

ORLEN upamiętnił bohaterów Westerplatte

1 września, w 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej, ORLEN Grupa Akrobacyjna Żelazny wykonała przelot nad Trójmiastem. W ten sposób PKN ORLEN uczcił pamięć bohaterów, którzy w pierwszych dniach wojny wykazali się nadzwyczajną odwagą, heroizmem i patriotyzmem. Piloci pokonali 12-kilometrową trasę, startując z lotniska w Pruszczu Gdańskim, dokonali przelotu nad Westerplatte, wykonując tam biało-czerwoną flagę. Następnie formacja przeleciała nad trójmiejską linią brzegową aż do ORP Błyskawica w Gdyni.

Dbałość o pamięć historyczną, pielęgnowanie wartości patriotycznych i wspieranie inicjatyw upamiętniających kluczowe wydarzenia w historii Polski to cele, które od zawsze przyświecają działaniom zarówno koncernu, jak i ORLEN Grupy Akrobacyjnej Żelazny.

PKN ORLEN przykłada szczególną wagę do upamiętniania najważniejszych dat w historii Polski. W ten sposób nie tylko popularyzujemy historię naszego kraju i pielęgnujemy pamięć o bohaterach, ale także kształtujemy patriotyczne postawy. Przelot ORLEN Grupy Akrobacyjnej Żelazny to symboliczny gest upamiętniający wydarzenia, które miały miejsce 83 lata temu – mówi  Agata Pniewska, Dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów PKN ORLEN.

 

To już kolejna wspólna akcja PKN ORLEN i ORLEN Grupy Akrobacyjnej Żelazny. 1 sierpnia, w ramach upamiętnienia wybuchu Powstania Warszawskiego, piloci wykonali znak Polski walczącej, który mogli obserwować zgromadzeni nad Wisłą mieszkańcy stolicy..

Wideo z pokazu 1 września zostanie opublikowane na profilu ORLEN Team na Facebooku.