poniedziałek, 27 czerwca 2022

Orkan Sochaczew mistrzem Polski w rugby!

Wielki sukces rugbystów z Sochaczewa. Orkan wygrał w finale Ekstraligi z Ogniwem Sopot (17:16) i po raz pierwszy w historii sięgnął po tytuł mistrza Polski.

Mecz rozpoczął się po myśli przyjezdnych, którzy objęli prowadzenie 10:0. 11-krotni mistrzowie kraju z Trójmiasta nie zamierzali się poddawać. Jeszcze przed przerwą Ogniwo doprowadziło do wyrównania. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:10.

Trener Orkanu, Maciej Brażuk, w pomeczowej wypowiedzi przyznał, że w Sopocie walczyły dwa równorzędne zespoły, a o sukcesie jego podopiecznych zadecydowała nieustępliwość i wola walki.

Gracze z Sochaczewa decydujące akcje meczu przeprowadzili pięć minut przed końcem. Wówczas przegrywali 10:16. Przyłożenie Michała Kępy i podwyższenie – z bardzo trudnej pozycji – Petera Steenkampa zapewniło drużynie wyczekiwany sukces.

Ostatni gwizdek zakończył nie tylko mecz, ale i wielkie oczekiwanie w Sochaczewie. Orkan po raz pierwszy w ponad 50-letniej historii klubu wywalczył złoty medal mistrzostw Polski w rugby.