sobota, 2 października 2021

Miko Marczyk zwycięża klasyfikację Michelin Talent Factory

Niespełna 26-letni Mikołaj Marczyk prezentuje w ostatnim czasie wyśmienitą formę. Kierowca ORLEN Teamu nie tylko prowadzi w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, ale również świetnie radzi sobie na arenie międzynarodowej. Choć początek rywalizacji w 34. Rally Serras de Fafe e Felgueiras w Portugalii rozpoczął się dla Marczyka nieco pechowo, to młody zawodnik po raz kolejny potwierdził wielką sportową klasę i zapewnił sobie triumf w prestiżowej juniorskiej klasyfikacji Michelin Talent Factory!

Rajd Fafe rozegrany został na trasach, które kibice kojarzą z Rajdowych Mistrzostw Świata WRC. Większość odcinków specjalnych imprezy pokrywała się właśnie z trasami Rajdu Portugalii. To w naturalny sposób premiowało niektórych zawodników. Za przykłady można tu podać chociażby Andreasa Mikkelsena i Daniego Sordo – zawodników bardzo doświadczonych w mistrzostwach świata. Podczas odcinka kwalifikacyjnego najlepsze wyniki uzyskała wyżej wspomniana dwójka, ale Marczyk i Gospodarczyk zajęli bardzo dobre 6. miejsce, szybko adaptując się do nowych dla siebie warunków.

Sukces duetu Miko Marczyk & Szymon Gospodarczyk jest tym bardziej spektakularny, że już na pierwszym odcinku specjalnym przebili oponę, przez co stracili sporo cennego czasu. Ich upór, determinacja oraz bardzo duże umiejętności pozwoliły jednak na błyskawiczne odrabianie strat – w sobotę kierowca ORLEN Teamu awansował aż o 22 pozycje w klasyfikacji generalnej!

Ostatecznie Miko Marczyk zajął 9. miejsce w Rajdzie Portugalii, co pozwoliło mu awansować na 2. pozycję w klasyfikacji generalnej Rajdowych Mistrzostw Europy FIA ERC. Rywalizacja podczas najbardziej wymagającego rajdu w karierze Marczyka była również zwieńczeniem tegorocznej walki o zwycięstwo w Michelin Talent Factory. Juniorska klasyfikacja dedykowana kierowcom poniżej 28 roku życia padła łupem zawodnika ORLEN Teamu, który stanął na najwyższym stopniu podium!

Bardzo dobra dyspozycja w Rajdzie Fafe sprawiła, że Mikołaj Marczyk awansował na 2. miejsce w klasyfikacji kierowców mistrzostw Europy, a jego pilot Szymon Gospodarczyk jest liderem mistrzostw w klasyfikacji pilotów. Natomiast w klasyfikacji zespołów ORLEN Team zajmuje świetne 3. miejsce, m.in. przed zespołem MRF, którego barwy reprezentują gwiazdy mistrzostw świata WRC – Craig Breen czy Dani Sordo!

Kolejna, siódma już runda obecnego sezonu FIA ERC zaplanowana jest na weekend 22-24 października. Tym razem najlepsi kierowcy w stawce pojawią się na starcie Rajdu Węgier w okolicach miejscowości Nyíregyháza!