niedziela, 17 października 2021

Mikołaj Marczyk rajdowym mistrzem Polski!

Po raz pierwszy w historii po Rajdowe Samochodowe Mistrzostwo Polski sięgnęła załoga ORLEN Teamu! Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk wygrali Rajd Koszyc, co zapewniło im zwycięstwo w klasyfikacji generalnej i tym samym najcenniejszy krajowy tytuł.

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk przystąpili do finałowej rundy sezonu mistrzostw Polski ze sporą przewagą nad resztą stawki i to pomimo braku startu przed dwoma tygodniami w Rajdzie Świdnickim-KRAUSE. Przebieg imprezy na Słowacji tylko potwierdził ich świetną dyspozycję. Wygrali aż siedem odcinków specjalnych i zarazem cały rajd w klasyfikacji generalnej. Co warto podkreślić – to najważniejsze trofeum w polskich rajdach już po raz drugi trafiło w ich ręce. Zwyciężając w 2019 roku, Miko został ponadto najmłodszym mistrzem w historii.

Kolejnym startem załogi ORLEN Teamu będzie Rajd Węgier stanowiący 7. rundę Rajdowych Mistrzostw Europy, w których duet Miko Marczyk & Szymon Gospodarczyk również spisuje się rewelacyjnie. W najbliższy weekend (22-24 października), w miejscowości Nyíregyháza, rozpoczną rywalizację nie tylko w roli wiceliderów klasyfikacji generalnej, ale także jako zwycięzcy prestiżowej juniorskiej klasyfikacji Michelin Talent Factory.

W miniony weekend powody do radości miał również drugi z kierowców ORLEN Teamu i debiutant w Rajdzie Koszyc, Kacper Wróblewski. Udany sezon zwieńczył bowiem tytułem II wicemistrza Polski w klasie 2.