sobota, 7 listopada 2020

Maciej Giemza z Pucharem Świata w rajdach BAJA

Maciej Giemza kończy sezon 2020 dużym sukcesem. Zawodnik ORLEN Team uplasował się na czwartej pozycji w rajdzie Baja Portalegre, wygrywając kategorię junior całego cyklu. To świetny prognostyk przed zbliżającym się za niecałe dwa miesiące Rajdem Dakar.

Na motocyklistę planowo czekało przeszło 400 km odcinków specjalnych do pokonania. Z powodu ulewnych deszczy, które naruszyły niektóre fragmenty trasy i podniosły poziom lokalnych rzek organizatorzy rajdu zmuszeni byli skrócić trasę.

  Rajd będę wspominał dosyć dobrze, pomimo że pierwszy dzień nie poszedł po mojej myśli. Zwieńczeniem rywalizacji było jednak zwycięstwo w klasyfikacji junior oraz trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Szkoda, że skrócono odcinki, bo bardzo liczyłem na to, że przejadę jeszcze więcej kilometrów. Cieszę się, że jestem cały, choć lekko poobijany. Kilka dni i ból minie, a ja będę mógł w pełni poświęcić się przygotowaniom do „Dakaru” ­– mówił Maciej Giemza.

Rozgrywane w Portugalii zawody cyklu FIM Bajas World Cup były ostatnimi w tym roku. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany sportowców. Pierwotnie sezon kończyć miał Dubai International Baja odbywający się pod koniec listopada, lecz ostatecznie to na Półwyspie Iberyjskim rozstrzygnęła się walka o mistrzowski tytuł. Klasyfikację generalną wygrał Niemiec Sebastian Bühler.

­ Nie należę do osób, które nakładają na siebie presję: „O, tutaj wszystko się rozstrzygnie”. Odwołane zawody to smutna wiadomość dla każdego zawodnika. Wszyscy przecież chcemy się ścigać. Zwycięstwo w klasyfikacji juniorskiej jest jednym z milszych akcentów tego szalonego sezonu – dodał Giemza

Pochodzący z Piekoszowa 25-latek z optymizmem patrzy w kierunku Rajdu Dakar 2021. W planach ma między innymi treningi w Dubaju. Ograniczony sezon skrócił Giemzie jazdę po terenach pustynnych. To na nich już za niecałe dwa miesiące rywalizować będzie wraz z Jakubem Przygońskim, Adamem Tomiczkiem i Kamilem Wiśniewskim – zawodnikami ORLEN Team.

POWIĄZANE

Rajd Dakar 2021 - Etap XII

15 stycznia 2021

Rajd Dakar 2021 - Etap XII

Rajd Dakar 2021 - Etap XI

14 stycznia 2021

Rajd Dakar 2021 - Etap XI

Rajd Dakar 2021 - Etap X

13 stycznia 2021

Rajd Dakar 2021 - Etap X

Rajd Dakar 2021 - Etap IX

12 stycznia 2021

Rajd Dakar 2021 - Etap IX