czwartek, 13 maja 2021

Kolejny wyścig ELMS przed nami, Robert Kubica wraca na tor

Kibice rodzimego motorsportu z niecierpliwością wyczekiwali startów Roberta Kubicy w cyklu ELMS. Debiut polskiego kierowcy był wyjątkowo udany, a zespół ORLEN Team WRT nie dał najmniejszych szans rywalom. Już w najbliższą niedzielę na austriackim torze Red Bull Ring odbędzie się kolejny wyścig z serii i – jako że apetyt rośnie w miarę jedzenia – belgijska ekipa z pewnością będzie chciała ponownie włączyć się do walki o zwycięstwo.

European Le Mans Series z udziałem Roberta Kubicy rozpoczyna się już w piątek 14 maja o godzinie 13:00, na kiedy to zaplanowano pierwszą serię treningową. Kolejny dzień będzie jeszcze bardziej intensywny dla kierowców biorących udział w wyścigu – sobota rozpoczyna się bowiem od porannego treningu o godz. 10:00, natomiast już na 15:30 zaplanowano kwalifikacje klasy LMP2. To właśnie takim pojazdem ścigają się Robert Kubica, Louis Delétraz oraz Yifei Ye.

Wyścig główny rozpocznie się o godz. 11:00 w niedzielę. Trudno w tym momencie przewidzieć, ile czasu spędzi za kierownicą każdy z kierowców. Podczas kwietniowej rywalizacji na torze w Barcelonie Robert Kubica przypieczętował zwycięstwo swojej ekipy, utrzymując przewagę wypracowaną przede wszystkim przez Delétraza. Sporty motorowe charakteryzuje jednak to, że każdy wyścig rządzi się swoimi prawami, a sytuacja potrafi zmieniać się w kalejdoskopie.

Malowniczo położony tor Red Bull Ring wyróżniają długie proste i ciasne zakręty, które zapowiadają ekscytującą rywalizację. Fanów Roberta Kubicy z pewnością cieszy fakt, że polski kierowca jest ostatnio bardzo aktywny – najpierw wziął udział w piątkowej sesji treningowej przed Grand Prix Hiszpanii Formuły 1, w tygodniu zaś testował nowe 18-calowe opony. Sezon European Le Mans Series dopiero nabiera rozpędu, dlatego w weekend warto włączyć SportKlub lub YouTube, gdzie będą dostępne zarówno kwalifikacje, jak i wyścig główny