poniedziałek, 27 września 2021

Kolejny sukces Kamena Rally Team

Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz z Kamena Rally Team są ostatnio w bardzo dobrej dyspozycji. Zawodnicy ORLEN Team odnoszą w tym sezonie sukces za sukcesem. Mistrzowskie aspiracje potwierdzili również podczas rajdu Kalo Race. Choć był to ich debiut w tej imprezie, Białkowski i Baśkiewicz na węgierskich bezdrożach spisali się znakomicie. Ostatecznie duet Kamena Rally Team zajął znakomite 2. miejsce w klasyfikacji T4 i 3. miejsce w klasyfikacji generalnej!

 

Rozgrywana na Węgrzech 7. runda Mistrzostw Europy FIA CEZ stanowiła dla Kamena Rally Team całkowicie nowe wyzwanie. Okazało się jednak, że umiejętności i doświadczenie reprezentantów ORLEN Team są wystarczająco duże, aby nawet w debiucie walczyć o najwyższe cele. Trasy Kalo Race sprzyjały szybkiej jeździe, a różnice czasowe pomiędzy poszczególnymi załogami były niewielkie. Po pierwszym dniu rywalizacji Białkowski i Baśkiewicz zajmowali 4. miejsce w klasyfikacji T4 oraz 5. miejsce w „generalce”. Zawodnicy Kamena Rally Team rozpędzali się z odcinka na odcinek i ostatecznie uplasowali się na podium obu klasyfikacji!

W ten sposób przedstawiciele ORLEN Team umocnili się na pozycji liderów Mistrzostw Europy FIA CEZ. Świetny sezon Kamena Rally Team trwa w najlepsze, a do jego końca pozostały jeszcze trzy starty. Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz pojawią się we Włoszech podczas rajdu Baja Roma, na trasach rodzimego Rajdu Żagań oraz na Raid of the Champions rozgrywanego ponownie na Węgrzech.