niedziela, 24 października 2021

Kamena Rally Team nie przestaje wygrywać!

Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz, czyli Kamena Rally Team, po raz kolejny udowodnili, że sezon 2021 należy do nich. Załoga reprezentująca ORLEN Team kilka dni temu rozpoczęła wyzwanie uczestnictwa w 4 rajdach w 4 krajach w 4 tygodnie. Pierwszym przystankiem była Rumunia i rywalizacja w ramach 4V Rally Raid. Polski duet nie dał szans rywalom i stanął na najwyższym stopniu podium!

Pierwszym punktem na trasie rajdowej wyprawy Kamena Rally Team była Konstanta – malownicza turystyczna miejscowość w Rumunii. To właśnie tu, nad brzegiem Morza Czarnego, Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz stanęli do walki o zwycięstwo w rajdzie 4V Rally Raid. Załoga reprezentująca ORLEN Team spisała się znakomicie, wygrywając zarówno w klasyfikacji pojazdów SSV, jak i w klasyfikacji generalnej całej imprezy.

Sukces Kamena Rally Team jest tym bardziej spektakularny, że trzydniowe zawody należały do wyjątkowo wymagających. Uczestnicy mieli do pokonania ponad 700 kilometrów odcinków specjalnych, na których dużym wyzwaniem była choćby nawigacja. Rumuńskie oesy są niezwykle trudne i wymuszają na zawodnikach zachowanie odpowiedniej koncentracji nawet przez niespełna cztery godziny!

– Bardzo nas cieszy, że rozpoczynamy naszą rajdową wyprawę od zwycięstwa. Rumunię rajdowo odkryliśmy w zeszłym roku i chętnie tu wracamy. W 4V Rally Raid wystartowaliśmy po raz drugi, korzystając z zaproszenia organizatorów. Rumuńskie rajdy bardzo się różnią od polskich, bo składają się z bardzo długich oesów z bardzo trudną nawigacją. 4V Rally Raid dodatkowo odbywa się na przepięknych terenach, więc udział w tych zawodach naprawdę sprawia mnóstwo frajdy – podsumował Tomasz Białkowski.

– Trzeba tu podkreślić, że oba oesy były zupełnie inne, nie pokonywaliśmy żadnego fragmentu trasy dwa razy. Udało nam się pokonać te odcinki dobrym tempem i bez większych problemów. Jedynie na pierwszym z nich złapaliśmy kapcia, ale szybko sobie poradziliśmy z wymianą koła. Pomimo sporej przewagi zdobytej na pierwszym oesie, na drugim nie odpuszczaliśmy, żeby wygrać w generalce i to nam się udało, więc jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że naszą rajdową wyprawę zaczęliśmy od zwycięstwa w Rumunii – dodał Dariusz Baśkiewicz.

Odniesiony na rumuńskich trasach triumf stanowi dopiero początek niezwykle intensywnej wyprawy Kamena Rally Team. Reprezentujący ORLEN Team zawodnicy nie zwalniają tempa i myślami są już na starcie kolejnego rajdu. Następnym przystankiem dla duetu Białkowski i Baśkiewicz będzie Turcja, gdzie zadebiutują w rajdzie Baja Troia.