sobota, 2 października 2021

Kacper Wróblewski wygrywa 49. Rajd Świdnicki-KRAUSE

Za nami kolejna, szósta już runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na dolnośląskich trasach zdecydowanie najlepszy okazał się Kacper Wróblewski. Kierowca ORLEN Teamu wraz z pilotem Jakubem Wróblem zwyciężyli aż cztery z dziewięciu odcinków specjalnych. Tym samym Wróblewski po raz pierwszy w karierze zwyciężył w klasyfikacji generalnej rajdu zaliczanego do mistrzostw Polski!

49. Rajd Świdnicki-KRAUSE tradycyjnie już dostarczył kibicom bardzo dużych emocji. Tutejsze odcinki specjalne uznawane są za jedne z najbardziej efektownych i wymagających w Polsce. Ponadto, na starcie pojawili się bardzo mocni zawodnicy. Już pierwszego dnia rywalizacji okazało się, że jednym z głównych faworytów do końcowego triumfu będzie Kacper Wróblewski. Reprezentant ORLEN Teamu i jego pilot Jakub Wróbel zakończyli sobotnie zmagania na czele klasyfikacji generalnej po tym, jak wygrali dwa z trzech oesów.

Niedziela również należała do duetu Wróblewski & Wróbel, który zanotował kolejne dwa zwycięstwa podczas odcinków specjalnych. Ostatecznie to właśnie kierowca ORLEN Teamu stanął na najwyższym stopniu podium. To pierwsze zwycięstwo Kacpra Wróblewskiego w klasyfikacji generalnej rajdu zaliczanego do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski! Wielki sukces Wróblewskiego nie powinien jednak nikogo dziwić – podczas 49. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE zaprezentował bowiem bardzo szybką, pewną i skuteczną jazdę.

Do końca tegorocznej rywalizacji pozostała już ostatnia runda – rozgrywany na Słowacji Rajd Koszyc. Obecnie w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski pierwsze miejsce zajmuje inny kierowca ORLEN Teamu, Miko Marczyk, który nie wystąpił na dolnośląskich trasach – w tym samym czasie startował w Portugalii.