poniedziałek, 10 stycznia 2022

Grupa sportowa ORLEN triumfatorem 87. Plebiscytu Przeglądu Sportowego

Głosami kibiców Anita Włodarczyk – złota medalistka igrzysk olimpijskich w Tokio w  rzucie młotem, reprezentująca Grupę Sportową ORLEN – zajęła drugie miejsce w prestiżowym 87. Plebiscycie Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Polski 2021 roku. Po raz drugi z rzędu wygrał Robert Lewandowski. Podium uzupełnił żużlowiec ORLEN Teamu Bartosz Zmarzlik. Prezes Zarządu PKN ORLEN Daniel Obajtek i Robert Kubica zostali wyróżnieni w specjalnej kategorii Sport i biznes.

Anita Włodarczyk po raz kolejny zdobyła statuetkę i znalazła się w dziesiątce najlepszych sportowców w Polsce. Sukces na igrzyskach w Tokio dał jej drugie miejsce w głosowaniu kibiców i pierwsze miejsce w głosowaniu dziennikarzy.

Cieszę się, że tutaj jestem, bo ostatnie dwa lata były dla mnie bardzo wymagające. To moja 10. nagroda w tym prestiżowym plebiscycie. Mam nadzieję, że to zamknięcie jednego etapu i jednocześnie rozpoczęcie kolejnego. Dziękuję wszystkim kibicom, bo jestem tutaj dzięki nim. Dziękuję też mojemu trenerowi i całemu sztabowi oraz sponsorom. Bez nich nie byłoby tego medalu. ORLEN jest ze mną już trzynasty rok, to była bardzo szczęśliwa trzynastka – powiedziała młociarka.

Nasze zaangażowanie we wsparcie polskich sportowców ma charakter kompleksowy. Pod uwagę bierzemy nie tylko korzyści wizerunkowe, w tym popularność danej dyscypliny, ale przede wszystkim jej przełożenie na naszą rozpoznawalność, a co za tym idzie wsparcie wyników sprzedaży. Sponsoring sportu traktujemy jako inwestycję i dzięki temu osiągamy wymierne efekty. Dobrym przykładem jest zaangażowanie w Formułę 1 i współpraca z Robertem Kubicą. Dzięki tym działaniom ekwiwalent mediowy marki ORLEN z transmisji telewizyjnych wyścigów na torach Formuły 1 wyniósł w ubiegłym roku ponad 550 mln zł, a marka pojawiła się w ponad 2 miliardach publikacji. To olbrzymi kapitał do wzmacniania rozpoznawalności marki ORLEN, który z sukcesem przekładamy na działania biznesowe – prezes Daniel Obajtek.

Dla Anity Włodarczyk złoty medal wywalczony w Tokio, był trzecim z rzędu triumfem na igrzyskach. Mistrzyni awansowała tym samym na 4 miejsce w klasyfikacji najbardziej utytułowanych polskich olimpijczyków. Przed swoim startem multimedalistka uczestniczyła w zabawnym spotkaniu. Jeden z japońskich kibiców przygotował dla niej specjalną flagę. Pomylił jednak tłumaczenie i na materiale dopingował Anitę hasłem: “Anita, daj spokój”, które w Japonii stało się jej znakiem rozpoznawczym.

Na trzecim miejscu w głosowaniu kibiców uplasował się Bartosz Zmarzlik. Żużlowiec ORLEN Teamu w październiku cieszył się z tytułu wicemistrza świata.

Mojemu synowi wychodzą właśnie ząbki i wszystko gryzie, więc będę musiał schować tę statuetkę – żartował tuż po ogłoszeniu wyników.

Maria Andrejczyk zajęła szóste miejsce. Na igrzyskach oszczepniczka zdobyła srebrny medal. Po powrocie do kraju przekazała krążek na licytację charytatywną. 7. miejsce zajęła sztafeta mieszana 4x400, która w Tokio zdobyła premierowy złoty medal dla Polski. Drużynę reprezentowały zawodniczki Grupy Sportowej ORLEN  – Justyna Święty-Ersetic, Małgorzata Hołub-Kowalik oraz Iga Baumgart-Witan.

W kategorii „Sport bez barier” statuetkę odebrała Róża Kozakowska, która jeszcze kilka lat temu startowała w zawodach sprinterskich i skakała w dal, jednak postęp choroby sprawił, że musiała odnaleźć się w nowych dyscyplinach. Paraolimpijskie złoto w rzucie maczugą w kategorii F32 to dowód, że Róża Kozakowska dokonała znakomitego wyboru. Zawodniczkę wspiera Fundacja ORLEN.

Piotr Małachowski to legenda rzutu dyskiem. Dwukrotny srebrny medalista olimpijski, trzykrotny medalista mistrzostw świata oraz dwukrotny mistrz Europy. Sportowiec od początku swojej kariery w wyjątkowy sposób angażuje się w działalność społeczną i charytatywną. Za te działania podczas gali został wyróżniony w kategorii „Superczempion”.

PKN ORLEN jest najbardziej aktywnym sponsorem sportu w Polsce. Koncern wspiera ponad 70 klubów i stowarzyszeń sportowych, 2 komitety – olimpijski i paraolimpijski oraz 6 związków sportowych. Od 2018 r. lista wspieranych przez Grupę ORLEN sportowców rozszerzyła się z 10 do ponad 80 nazwisk.

W czasie uroczystej Gali Przeglądu Sportowego Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN został wyróżniony za strategiczne wsparcie polskiego sportu. Nagroda w kategorii biznes i sport to potwierdzenie skuteczności działań PKN ORLEN zmierzających do wsparcia polskich sportowców. W tej samej kategorii laureatem został Robert Kubica, – jedyny polski kierowca w Formule 1, mistrz Europy w wyścigach długodystansowych.