poniedziałek, 16 września 2024

Świetne wyniki polskich reprezentacji na Amp Futbol Cup

W dniach 14-15 września w ośrodku Hutnik Aktywna Warszawa odbyła się 13. edycja turnieju Amp Futbol Cup, w której zagrały trzy reprezentacje Polski - młodzieżowa męska (do lat 19), kobieca i seniorska męska. Każda z nich wygrała wszystkie swoje spotkania.

Tegoroczny Amp Futbol Cup był sporym wydarzeniem dla reprezentacji Polski kobiet, która jak dotąd rozegrała tylko jeden mecz - w ubiegłorocznej edycji turnieju ampfutbolistki wygrały 1:0 z Amerykankami. Tym razem drużyna prowadzona przez trenera Grzegorza Skrzeczka rozegrała dwa mecze z reprezentacją Anglii, które były formą przygotowań do listopadowych mistrzostw świata w Kolumbii.

Pierwsze spotkanie Polki rozegrały niemal koncertowo - w pierwszej połowie do siatki dwukrotnie trafiła Anna Raniewicz, ustalając wynik meczu na 2:0. Dzień później rywalki z Anglii postawiły nieco trudniejsze warunki, ale i tym razem to reprezentantki Polski były skuteczniejsze. Bramkę na wagę zwycięstwa 1:0 w 45. minucie strzeliła Monika Kukla.

Amp Futbol Cup 2024 był ponadto pierwszym etapem przygotowań do mistrzostw świata, które w 2026 roku odbędą się w kostarykańskim San Jose. Podopieczni trenera Dmytro Kameko rozegrali dwa mecze z seniorską kadrą Iraku i w obu padło sporo bramek.

W sobotę biało-czerwoni ograli rywali 5:2 po dwóch golach Bartosza Łastowskiego i Marcina Oleksego oraz trafieniu Dawida Dobkowskiego. Jeszcze większą dominację nad przeciwnikiem polscy ampfutboliści pokazali w niedzielnym spotkaniu, które wygrali aż 6:0. Po dwa razy do siatki trafiali Oleksy, Łastowski i Rafał Bieńkowski.

Dwa spotkania na obiektach ośrodka Hutnik Aktywna Warszawa rozegrała również młodzieżowa reprezentacja Polski - ampfutboliści do lat 19 dwukrotnie mierzyli się z Irakiem. Sobotnie spotkanie przegrali 0:1 po bramce w 17. minucie. Niedzielne starcie z kolei dostarczyło wielu emocji, aż do ostatnich sekund. Biało-czerwoni musieli gonić wynik od 32. minuty, ale zdołali wyrównać w doliczonym czasie gry, kiedy to gola na 1:1 strzelił Dominik Abramczyk.

Wyniki 13. edycji Amp Futbol Cup

Polska U-19 – Irak 0:1 (Khalid 17')

Polska U-19 - Irak 1:1 (Abramczyk 50+2' - Hassan 32')

Polska - Anglia 2:0 (Raniewicz 1', 9')

Polska - Anglia 1:0 (Kukla 45')

Polska - Irak 5:2 (Łastowski 10', 12', Dobkowski 21', Oleksy 44', 50+4' - Khudair 43', Khalid 45')

Polska - Irak 6:0 (Oleksy 4', 12', Bieńkowski 10', 43', Łastowski 33', 50+1')