wtorek, 21 marca 2023

Robert Kubica rozpoczął sezon WEC od 5. miejsca

Robert Kubica ma za sobą pierwszy wyścig w sezonie. Jego ORLEN Team WRT zajął piąte miejsce w kategorii LMP2 podczas inauguracji sezonu World Endurance Championship 2023 na torze Sebring w Stanach Zjednoczonych.

O tym, że ORLEN Team WRT postawi na Roberta Kubicę podczas inauguracyjnych kwalifikacji świadczyły testy podczas oficjalnego prologu. Tydzień wcześniej, na tym samym torze, zespół przeprowadził symulację walki o rozstawienie na starcie, gdzie Polak zasiadał za kierownicą bolidu.

Najszybsze okrążenie kierowcy ORLEN Team pozwoliło na zajęcie szóstej pozycji w kategorii LMP2. To również Kubica jako był pierwszym kierowcą podczas wyścigu. Po bardzo dobrym udanym starcie przebił się na drugą pozycję w swojej klasie.

Jak podkreśla Kubica, tegoroczna rywalizacja w WEC będzie niezwykle zacięta i wyrównana. Widać to było podczas pierwszego wyścigu. Drobny błąd załogi sprawił, że ekipa spadła na piąte miejsce w swojej kategorii. Mimo walki do samego końca, to właśnie na tej lokacie ukończyła pierwszy wyścig w sezonie.

- Start był udany - przebiłem się na drugie miejsce z odległej szóstej pozycji. Uważam, że kwalifikacje nie były złe. Nasze auto było ustawione pod wyścig. Niestety, mały problem z jednym kompletem opon oraz trochę nieudana strategia przesunęły nas na piąte miejsce. Jest pewien niedosyt, ale są też pewne plusy tego weekendu -  ocenił Kubica.

Cały sezon WEC 2023 składa się z siedmiu wyścigów. Kolejny już 16 kwietnia w Portimao.