poniedziałek, 19 lutego 2024

Koszykarze Legii Warszawa z Pucharem Polski po 54 latach przerwy!

Po 54 latach przerwy koszykarska drużyna Legii Warszawa ponownie cieszyła się ze zwycięstwa w Pucharze Polski. W finałowym pojedynku drużyna ze stolicy Polski pokonała 94:71 Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski i sięgnęła po długo wyczekiwane trofeum.

Koszykarze warszawskiej Legii rozpoczęli drogę do finału Pucharu Polski od efektownego zwycięstwa 112:83 nad Startem Lublin. W półfinale natomiast ograli 96:81 triumfatora ubiegłej edycji rozgrywek, Trefl Sopot. Finałowy rywal stołecznej ekipy, Stal Ostrów Wielkopolski pokonywał z kolei Czarnych Słupsk (87:82) i Anwil Włocławek (94:85).

Pierwsza kwarta finałowego starcia stanęła pod znakiem wyrównanej gry, ale delikatną przewagę mieli koszykarze Stali, którzy prowadzili 20:18. Na początku drugiej odsłony koszykarze z Ostrowa Wielkopolskiego zwiększyli swoją przewagę do stanu 28:22, ale Legia zaczęła odrabiać straty. Tuż przed przerwą wyrównała na 40:40, ale finalnie to Stal prowadziła 41:40.

Sytuacja na parkiecie w Arenie Sosnowiec zaczęła się wyraźnie zmieniać na korzyść warszawskiego zespołu pod koniec trzeciej kwarty. Legia osiągnęła sporą przewagę i przed decydującą częścią prowadziła 65:55. W ostatniej odsłonie jej dominacja była jeszcze bardziej widoczna. Sponsorowana przez ORLEN Paliwa drużyna prowadzona przez trenera Marka Popiołka ostatecznie wygrała 94:71 i po 54 latach przerwy sięgnęła po trzeci w historii klubu Puchar Polski.

MVP całych rozgrywek został wybrany koszykarz Legii Aric Holman, który w finałowym spotkaniu zdobył 23 punkty, zanotował osiem zbiórek i miał jedną asystę. Wśród wyróżniających się graczy tego spotkania byli Loren Jackson z Legii Warszawa (24 punkty, 2 zbiórki, 4 asysty) oraz Nemanja Djurisic ze Stali Ostrów Wielkopolski (24 punkty, 7 zbiórek, 1 asysta).

Legia Warszawa - Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski 94:71 (18:20, 22:21, 25:14, 29:16)