środa, 14 lutego 2024

Kacper Sztuka po przedsezonowych testach FIA F3

Trzy dni na torze w Bahrajnie spędził Kacper Sztuka podczas przedsezonowych testów FIA F3. Dla polskiego kierowcy była to pierwsza w tym roku okazja do jazdy samochodem MP Motorsport – czyli ekipy, dla której będzie ścigać się w nowej dla siebie serii.

Testy na torze Sakhir w Bahrajnie trwały trzy dni i częściowo odbywały się w niecodziennych warunkach. Położony na pustyni tor na początku testów nawiedziły opady deszczu. Aura poprawiła się w drugiego i trzeciego dnia, a kierowcy mieli okazję do zapoznania się z oponami i samochodami przed inauguracją nowego sezonu. Kacper Sztuka przejechał łącznie kilkaset kilometrów na torze Sakhir i testował wspólnie z zespołem MP Motorsport różne rozwiązania pod kątem wyścigów i sesji kwalifikacyjnych.

Było intensywnie, a ostatniego dnia zrobiło się już dosyć ciepło. Na szczęście nie padało. Wykonaliśmy kawał dobrej pracy. Na testach wiadomo, jak wygląda sytuacja, jeśli chodzi o tempo. Poznamy je dopiero w pierwszych kwalifikacjach. Ale na ten moment wygląda to bardzo dobrze - sprawdziliśmy wiele ustawień kwalifikacyjnych i wyścigowych, także jesteśmy gotowi na wyścig w Bahrajnie – powiedział zwycięzca włoskiej F4 tuż po zakończeniu trzeciego dnia testów.

Na tym samym obiekcie Kacper Sztuka na przełomie lutego i marca (29.02-02.03) zainauguruje swój pierwszy sezon występów w FIA F3. Seria na przestrzeni całego roku towarzyszy Formule 1 podczas poszczególnych weekendów i polski kierowca będzie miał okazję do występów nie tylko w Bahrajnie, ale również Australii i na najsłynniejszych torach Europy jak Monza, Silverstone czy Spa.

Testy w Bahrajnie były nie tylko okazją do zapoznania się z bolidem MP Motorsport, ale również do pierwszego zaprezentowania się 18-latka w kombinezonie i kasku w barwach Red Bulla. Sztuka zimą dołączył do akademii zespołu, w której w przeszłości rozwijali się tacy zawodnicy jak mistrzowie świata - Max Verstappen oraz Sebastian Vettel.