poniedziałek, 22 lipca 2024

Drugie miejsce siatkarek w Memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej

Siatkarki reprezentacji Polski zajęły drugie miejsce w rozgrywanym w Mielcu XII Memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej, który był ostatnim etapem przygotowań do igrzysk olimpijskich w Paryżu. Triumfowały Serbki, z którymi biało-czerwone przegrały bezpośrednie spotkanie.

Rozgrywany w Mielcu turniej towarzyski był dla czterech uczestniczących reprezentacji ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi w Paryżu. Po raz pierwszy Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej rozegrano w 2009 roku, natomiast tegoroczna edycja była dopiero trzecią, w której rywalizowały drużyny narodowej. Poza tym o zwycięstwo grały zespoły klubowe.

W pierwszym meczu turnieju polskie siatkarki mierzyły się z Dominikaną i potwierdziły miano zdecydowanych faworytek. Podopieczne Stefano Lavariniego pewnie wygrały w trzech setach. Podobny przebieg miało drugie spotkanie z Francuzkami, które biało-czerwone także wygrały 3:0. Szczególnie imponująco zaprezentowały się w pierwszym secie, w którym oddały rywalkom zaledwie 11 punktów.

Na zakończenie zmagań w Mielcu polskie siatkarki grały z Serbkami, aktualnymi mistrzyniami świata i wicemistrzyniami Europy. Mecz rozpoczęły świetnie - od wygrania seta 25:17. W trzech kolejnych to jednak rywalki były znacznie skuteczniejsze i w każdym z nich były lepsze, triumfując w całym spotkaniu 3:1.

Dzięki tej wygranej siatkarki reprezentacji Serbii wygrały cały Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej, wyprzedzając właśnie Polskę, a następnie Dominikanę i Francję.

Wyniki polskich siatkarek w Memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej

• Polska - Dominikana 3:0 (25:18, 25:19, 25:21)
  • Polska - Francja 3:0 (25:11, 28:26, 25:22)
  • Polska - Serbia 1:3  (25:17, 21:25, 15:25, 19:25)

Siatkarski turniej na igrzyskach olimpijskich w Paryżu rozpocznie się 27 lipca i potrwa do 10 sierpnia. Biało-czerwone zagrają w grupie B z Japonią (28 lipca), Kenią (31 lipca) i Brazylią (4 sierpnia).