niedziela, 30 kwietnia 2023

Bartosz Zmarzlik najlepszy na inaugurację sezonu SGP

Trzykrotny Indywidualny Mistrz Świata na żużlu, Bartosz Zmarzlik, rozpoczął sezon Speedway Grand Prix od zwycięstwa na torze w Gorican. Zawodnik ORLEN Team został pierwszym liderem cyklu w 2023 roku.

- Zrobię wszystko, żeby obronić tytuł, bo z każdym zdobytym trofeum chęć sięgnięcia po kolejne wzrasta jeszcze bardziej - mówił przed startem Bartosz Zmarzlik, który eksperci wskazują jako głównego faworyta do sięgnięcia po tytuł.

Zawodnik ORLEN Team rozpoczął zmagania w Chorwacji od zwycięstwa w swoim pierwszym biegu, ale w kolejnym został wykluczony za dotknięcie taśmy. Zmarzlik nie pozostawił sobie marginesu błędu, jednak do końca rundy zasadniczej był bardzo skuteczny i spokojnie awansował do półfinału.

W nim, oraz w późniejszym finale, nie miał sobie równych. Wygrał wyścigi bardzo pewnie i potwierdził mistrzowskie aspiracje. - Dopiero od półfinałów zaczęło mi się jechać dobrze, bo poczułem to "coś" i jechałem jedną linią. Czułem, że jadę "kwadratowo", bo ten tor był trudny i wybierałem złe ścieżki. Ważne, że z dobrym skutkiem - stwierdził Zmarzlik na antenie Eurosportu po zawodach.

Ostatnie dni, to nie tylko świetna postawa Bartosza Zmarzlika w turnieju Grand Prix. Sponsorowana przez ORLEN żużlowa reprezentacja Polski pokonała w środę w Rybniku Australię 60:30, a nasz mistrz przywiózł dla Biało-Czerwonych 14 punktów i bonus, nie przegrywając z żadnym z przeciwników.

Następnym startem Zmarzlika w mistrzostwach świata będzie ORLEN FIM SGP of Poland na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wielkie święto żużla odbędzie się w sobotę, 13 maja.